6. Sayfa Fira Otelleri Ara

En uygun Fira otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fira otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fira Hakkında

Fira, Yunanistan’ın güneydoğusundaki Santorini Adası’nın başkenti.  Şehrin en önemli özelliği ise adanın batısında kalan ana limana 10 km uzaklıkta bulunması. 
Fira, Santorini’nin tüm karakteristik özelliğini kendinde barındırıyor. Etkileyici volkanik çukurların ve uçurumun tepesinde yer alan ve bu özelliğiyle tüm şehre panoramik bir bakış atabileceğiniz Fira’nın yalnızca 1.600 sakini var.
Fira’nın bugünkü nefes kesen güzelliğinin oluşmasında tarihinde yaşadığı olayların rolü büyük. 1956’da yıkıcı bir depremle karşı karşıya gelen şehrin tamamına yakını harap olmasına rağmen 18.yüzyılda şans eseri binaların bir kısmının kurtarılmasıyla Yunan Adaları'nın sembolü büyüleyici mavi pencereli beyaz evler de bu sayede günümüze kadar ulaşabilmiş durumda. 
Fira özellikle yaz aylarında, çok yoğun bir şehir.  Dükkanlardan, yiyecek yerleri ve gece kulüplerine kadar her şeyi bulabileceğiniz şehrin sokakları turistlerle dolup taşıyor..
Şehrin en görülmeye değer manzarası Kaldera olarak kabul edilmekle birlikte, Yunan kültürünün baş eğlencesi tavernalar, Fira’nın tarih öncesi müzesi ve sokakları dolduran eşsiz mimari örnekleri de şehrin ilgi çekiciliğini arttıran öğelerden sadece birkaçı.
Şehrin olmazsa olmazlarından biri de Yunan Adaları’nın ruhunu yansıtan şarap mahzenleri. Şehre arabayla 5 dakika uzaklıkta olan Santos Şarap Mahzeni şarap tadımı yapmak ve şehri tanımak için kaçırılmayacak fırsatlardan biri.
Fira, Kamari havaalanına 6 km, Santorini Limanı’na ise 9 km uzaklıkta yer alıyor.