Finlandiya Otelleri Ara

En uygun Finlandiya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Finlandiya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Finlandiya Hakkında

Baltık Denizi kıyısında bulunan Finlandiya, aynı zamanda Avrupa’nın en az nüfusa sahip ülkesi olarak biliniyor.. Finliler ve İsveçliler’in oluşturduğu ülke, güvenlik, sanayi ve eğitim alanlarında büyük gelişme göstererek dünyanın güçlü ekonomilerinden biri olmayı başarmış durumda.

Avrupa Birliği üyesi olan Finlandiya, ticaretinin büyük kısmını Avrupa Birliği ülkeleri ile gerçekleştiriyor. Kuzey Avrupa’nın önemli ülkelerinden biri olan Finlandiya, doğuda Rusya, batıda İsveç, kuzeyde ise Norveç ile komşu aynı zamanda.

Aland Adaları’nı da sınırları içerisine alan ülke, buzullara yakın konumu nedeniyle oldukça sert bir iklim yapısına sahip. Yılın büyük bir bölümünü kar ve fırtınaların etkisinde geçiren Finlandiya’da, yaz mevsimi çok kısa sürüyor. Ülkenin güney kesimlerinde ise daha yumuşak bir iklim gözleniyor. Finlandiya’nın Baltık Denizi kıyısında bulunan başkenti Helsinki, açık renkli mimari yapıları nedeniyle ‘Beyaz Kent’ olarak biliniyor. Bu mimariye uygun olarak yapılan ve şehrin simgesi haline gelen Helsinki Katedrali bembeyaz görüntüsüyle şehirde göze çarpan en önemli eser.

Dünyanın en iyi hamamları arasında gösterilen Fin hamamlarını görmek isteyenler için Helsinki’de çok sayıda hamam hizmet veriyor. Laponya şehri, husky cinsi köpekleriyle ve özellikle geceleri gökyüzünde ortaya çıkan kuzey ışıklarıyla ülkeye değer katan şehirlerin arasında bulunuyor.

Sert iklimi ve doğası nedeniyle çok fazla sosyal etkinlik düzenlenemese de ülkede gerçekleştirilen birkaç etkinlik var ki görülmeye değer. Kışın gelişini kutlamak için gerçekleştirilen Laskiainen Festivali’nde insanlar sokaklara dökülerek saatlerce birbirlerine kartopu fırlatıyor ve bu kötü koşulları mutluluğa çevirmeyi başarıyorlar. Kısa süren yaz aylarında ise deniz kenarında bulunan şehirlerde düzenlenen Juhannus Festivali’nde, DJ’lerin çaldığı müzikler ve onlara katılan amatör dansçılar festivale katılanlara unutulmaz anlar yaşatıyor.

Deniz ürünleri ve çok sayıda ekmek çeşidinin tüketildiği Fin mutfağı, Rus ve İsveç lezzetleriyle daha da dayanılmaz bir hal alıyor. Finlandiya’nın en meşhur yemeği olan kalakukkoyu tadarken ülkeye ait votkayı da yudumlayabilirsiniz.

Finlandiya’yı ziyaret edeceklerin öncelikle vize işlemlerini tamamlamış olması gerekiyor. Eğer diplomatik pasaport, hizmet pasaportu veya hususi pasaport sahibiyseniz, doksan günü aşmamak şartıyla vizeden muaf olduğunuzu bilmelisiniz. Finlandiya’ya gitmeden önce size en uygun uçak bileti fiyatlarını Enuygun.com’dan inceleyebilirsiniz.

Finlandiya Semtleri