Fındıkzade Otelleri Ara

En uygun Fındıkzade otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fındıkzade otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fındıkzade Hakkında

İstanbul’un eski semtlerinden Fındıkzade, Tarihi Yarımada olarak da bilinen bölgedeki tek ilçe olan Fatih’e bağlı. Vatan Caddesi ile Turgut Özal Caddesi’nin kesiştiği noktada yer alan semte tramvayla kolayca ulaşmak mümkün. Özellikle İstanbul’un en büyük hastanelerine yakınlığı sayesinde her gün önemli düzeyde ziyaretçi çeken Fındıkzade, tıp okuyan pek çok üniversite öğrencisi tarafından da tercih ediliyor.

Semtin eski ara sokaklarında gezerek tarihi atmosferi soluyabilir, dilerseniz haftalık olarak kurulan semt pazarından alışveriş yapabilirsiniz. İstanbul’un tarihi yerleşimlerinden Samatya, Fındıkzade’ye yürüme mesafesinde. Bir şeyler yemek veya eski evlerin arasında gezerek biraz nostalji yaşamak için burayı tercih edebilirsiniz. Semtten geçen tramvaya bindiğinizde Sultanahmet, Çemberlitaş, Beyazıt ve Eminönü taraflarına kısa süre içinde ulaşma şansınız var.

Semtin restoran ve kafelerinde yemeğinizi yiyebilir, çevrede yapacağınız yürüyüşler sırasında eski okulları görerek fotoğraf çekebilirsiniz. Havalimanından Fındıkzade’ye gelmek için otobüsleri, tramvayı, taksileri ve metro bağlantısını kullanabilirsiniz. Ayrıca semtin yakınlarından geçen metrobüs bağlantısı sayesinde Avrupa ve Anadolu yakasında yer alan pek çok yerden trafiğe takılmadan buraya kolayca ulaşma olanağı bulabilirsiniz. Fındıkzade ve civarındaki oteller daha çok Aksaray, Beyazıt, Fatih, Kapalıçarşı ve Çapa gibi noktalara yakın olmak isteyen ziyaretçiler tarafından tercih ediliyor. Bölgedeki tesislerde genellikle ücretsiz internet bağlantısı, açık büfe kahvaltı ve oda servisi gibi hizmetler bulunuyor.