Fiji Otelleri Ara

En uygun Fiji otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fiji otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fiji Hakkında

Resmi adıyla Fiji Adaları Cumhuriyeti, Okyanusya’da yer alan bir ada ülkesi. Sınırları güney yarımkürede ve doğu yarıkürede yer alıyor. Toprakları Büyük Okyanus ile çevrili olan Fiji, turizm açısından da oldukça popüler bir konuma sahip. Uzun yıllar İngiltere’nin egemenliği altında varlığını sürdürmüş olan Fiji, 10 Ekim 1970 tarihinde bağımsızlığını ilan etti. 2006 verileriyle 1 milyona yakın nüfusu bulunan Fiji devletinin başkenti ise Suva.

Orta, Doğu, Kuzey, Rotuma, Batı olmak üzere 4 bölge ve bir bağımlı bölgeden oluşan ülke, Güney Pasifik’te bulunuyor. Tam olarak Melansia ve Polynesia arasında yer alan; 322 ada ve 522 adacıktan oluşan Fiji’nin sahip olduğu en önemli adaları; Viti Levu ve Vanua Levu. Adaların neredeyse tamamı ise tropikal ormanlarla kaplı. Yıllarca İngiltere’nin sömürgesi olarak kalan ülkenin resmi dilinin İngilizce olmasının yanı sıra Fiji dili ve Hintçe de yaygın olarak kullanılıyor. Başkenti Suva dışında kalan en önemli şehirleri arasında Lautoka ve Nadi bulunuyor. Ülkede kullanılan para birimi ise Fiji Doları.

Tropikal ormanları, mineral ve balık kaynakları oldukça zengin olan Fiji’de esasında turizm başlıca geçim kaynağını oluşturuyor. Pasifik adalar içinde gelişmiş bir ekonomiye sahip olan Fiji’de turizm çok büyük bir rol oynuyor. Yılda ortalama 350.000 turiste ev sahipliği yapan ülke, kum, güneş ve deniz üçlüsü için fazlasıyla uygun bir yer. En önemli doğal kaynaklarının kereste, balık, altın, bakır, petrol, hidro enerji olduğu ülkenin topraklarının yaklaşık %11’i tarıma elverişli.

Şeker üretimi, ülkedeki sanayi etkinliğinin üçte birini meydana getirmekle beraber giysi, kurutulmuş Hindistan cevizi, altın ve gümüş endüstrisinde de bir hayli gelişmiş durumda. Ülke vatandaşlarının yaklaşık %70’i geçimini tarımla sağlıyor. Manyok, Hindistan cevizi, pirinç, patates, muz, büyükbaş hayvan, domuz, at, keçi, balık, şekerkamışı ise ihraç edilen ürünlerin başında geliyor.

Tropikal deniz ikliminin hüküm sürdüğü ülkede yılın birçok ayında iklim değişikliği fazla gözlenmiyor. Kuru ve ıslak olmak üzere iki birbirinden farklı mevsimin yaşandığı Fiji’de ıslak ve nemli mevsim, kasım ile nisan ayları arasında olmakla birlikte bu dönemde sıklıkla tropik kasırgalar oluyor. Kuru mevsim ise genellikle yağışsız geçiyor ve mayıs ile ekim ayları arasında yaşanıyor. Ülke turizminin çok gelişmiş olmasından dolayı festivallerin büyük bir kısmı yaz mevsiminde düzenleniyor. En yoğun ilgi gören festivallerinden bazıları; Diwali’de gerçekleşen Hindu Işık Festivali, The Bula Festivali, Sugar Festivali ve Hibiscus Festivali. Balıkçılık sektörünün konumu ve iklimi itibariyle oldukça gelişmiş olduğu Fiji’de balık ve deniz mahsulleri, geleneksel mutfağında başrolü alıyor. Bunların dışında pirinç, taro, ekmekağacı meyvesi, tatlı patates, manyok, Hindistan cevizi, en çok tüketilen yiyecekler arasında yer alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi her Türk vatandaşı, 90 günü aşmayan turistik gezilerinde vizeden muaf. Fiji’ye yapacağınız seyahat öncesinde bütçenize en uygun uçak biletini bulmak ve hem kolayca hem de kısa sürede satın almak için Enuygun.com’dan karşılaştırma yapabilirsiniz.