Fes Otelleri Ara

En uygun Fes otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fes otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Fes Hakkında

Fas’ın en büyük üçüncü kenti Fes ülkenin Fes-Boulemane bölgesinde konumlanan harika bir şehir. Tarihte Fes Sultanlığı’na başkentlik yapan şehir günümüzde bu konumunu başkent Marakeş’e bırakmış durumda. Dünyanın en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Fes’te Orta Çağ’dan bugüne kadar neredeyse hiç değişmemiş cadde ve mahallelerle karşılaşabilirsiniz.

Kentin en büyük özelliği ise Marakeş ve Kazablanka’nın aksine geleneklerine son derece bağlı ve geçen yıllara rağmen büyük değişimlere uğramamış bir şehir olması. Aynı zamanda şehrin en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve yaklaşık 10 bin dar sokaktan oluşan tarihi Medina’da kaybolmamak çok zor. Bu bölgede genellikle tavuklu, etli kuskus gibi alternatiflerden oluşan geleneksel yemeklerin tadına bakabileceğiniz küçük lokantalar ve yemekten sonra serinletici bir seçenek olarak içebileceğiniz nane çayı sizi bekliyor. Burada dikkatli olmanız gereken özellikle yemek servisi yapan yerlerde turistlere farklı ve daha pahalı bir menü sunulabiliyor. Ayrıca fotoğraf çektiğiniz yerlerde bunun için ücret isteyen dükkan sahipleri ile de karşılaşabilirsiniz. Yine de şehir genel olarak ucuz ve herhangi bir Avrupa şehrinden çok daha az maliyetle kentin tamamını gezebilirsiniz.

Yaz aylarında sıcaklıkların yükseldiği kenti ziyaret etmek için en ideal dönemler ise ilkbahar ve sonbahar ayları. Türkiye’den Kazablanka aktarmalı olarak ve birçok Avrupa başkentinden doğrudan şehre ulaşabilir ve tarihi sokakları keşfetmeye başlayabilirsiniz.