Ferrara Otelleri Ara

En uygun Ferrara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ferrara otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ferrara Hakkında

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ferrara, İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesinde bir şehir. Rönesans döneminin güçlü ailelerinden Esta’lar tarafından inşa edilen Ferrara, turistler için popüler ve fantastik bir destinasyon. İtalya’nın en yeşil şehirlerinden biri olarak anılan Ferrara, Orta Çağ'dan kalma şatolar, parklar, kiliseler ve müzelerle donatılmış gibi. 

Aslen, Aziz Michael Kalesi olarak bilinen Estense Kalesi Orta Çağ'dan günümüze ulaşmış harika bir mimari örneği. Bir hendekle çevrili Estense Kalesi 14. yüzyıldan bu yana Ferrara için bir iktidar simgesi olarak ayaktadır. Şatonun içinde yapılan turlara katılabilir, binanın mimarisinin tadına varabilirsiniz. Ferrara Katedrali olarak anılan Saint George Katedrali, güzel mimarisi ve Rönesans sanatçıları tarafından işlenen kabartmaları, freskleriyle turistleri kendine çeken noktalardan.  

Museo della Katedrali, hem Katedral’in hem Ferrara’daki diğer dini binaların tarihine büyüleyici bir bakış sunan müze. Çeşitli sanat eserleri, sunak haçları gibi özel kalıntıları da sergiliyor. Bu etkileyici turun ardından muhteşem avlusunda dinlenebilirsiniz. Bir başka kültür aktivitesi de 13. ve 17. yüzyıldan kalma eserlerin sergilendiği, Palazzo dei Diamanti Sanat Galerisi’dir. Şehir genelinde deneyimli rehberler eşliğinde yapılan, bisikletli turlara ve yürüyüş turlarına katılabilirsiniz.

Corsa della Giovecca’da yer alan Pareschi ve Massari Parkı 15. yüzyılda inşa edilmiş bir Fransız bahçesi. Yaz aylarında açık hava sinemalarının düzenlendiği, etkinliklere sahne olan bu güzel parkta mutlaka zaman geçirmelisiniz. 

Ferrara’nın yerel mutfağının simgesi olan özel makarna ve pizza çeşitlerine mutlaka şans tanımalısınız. Ayrıca dünya mutfağı örneklerini ve sokak lezzetlerini de makul fiyatlara bulmanız mümkün. Yaz boyunca dünyanın dört bir yanından yoğun turist alan Ferrara’ya daha sakin bir dönemde gitmek isterseniz, en uygun dönem Aralık-Mart ayları arasında.