Federal Mikronezya Devleti Otelleri Ara

En uygun Federal Mikronezya Devleti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Federal Mikronezya Devleti otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Federal Mikronezya Devleti Hakkında

Büyük Okyanus’ta yer alan Mikronezya 600’den fazla adadan meydana geliyor. Resmi adıyla Mikronezya Federal Devletleri olarak da bilinen ülkenin başkenti aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Palikir.

Mikronezya bayrağında bulunan 4 yıldızı Chuuk, Yap, Kosrae ve Pohnpei adaları temsil ediyor. Cumhuriyet ile yönetilen ülkenin İngilizce’nin dışında 6 resmi dili bulunuyor.

Yaklaşık 210 bin kişilik nüfusa sahip ülkede yaşayanların büyük bir bölümü Mikronezya kökenli. Ülkede kullanılan para birimi ise Amerikan Doları.

Baş döndüren güzelliğe sahip kumsalları, çok sayıda farklı türü barındıran zengin bitki örtüsü ve canlı doğal yaşamı ile Mikronezya birçok ziyaretçi tarafından ‘’yeryüzü cenneti’’ olarak anılıyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük resiflerinden birine sahip ülkede dalış, yelken ve diğer su sporları ziyaretçiler için muhteşem bir deneyim sunuyor.

Ülke genelinde tüm yıl tropikal iklim etkisini gösteriyor. Aralık ayından hazirana dek süren dönem kurak sezon, temmuz ayından kasıma dek devam eden zaman dilimi ise yağışlı sezon olarak anılıyor.

Mikronezya’nın ekonomisi genel olarak tarıma ve turizme dayalı. Ülkede Hindistan cevizi, ananas ve muz gibi tropikal meyveler hem ülkenin ticari faaliyetlerinde hem de birbirinden lezzetli yemekleri ile ünlü Mikronezya mutfağında önemli bir yere sahip. Ülkede balıkçılık da ekonominin önemli gelir kaynaklarından biri.

Lezzetli okyanus balıkları, karides, kalamar ve ahtapot gibi deniz ürünleri ile yerel sebzelerle hazırlanan salatalar Mikronezya mutfağının lezzeti olduğu kadar sağlıklı alternatifleri arasında. Ülke dünyanın birçok bölgesine oldukça uzak bir konumda yer alsa da doğal güzellikleri ve muhteşem manzaraları ile turistleri çekmeyi başarıyor. Ülkeyi turistler genellikle dünyanın neredeyse hiçbir yerinde görülmeyen güzellikteki koylarda yüzmek ve kumsallarda güneşlenmek için tercih ediyorlar.

Mikronezya’da ayrıca suyun altı da üstünü aratmayacak derecede benzersiz renkler ve güzelliklerle dolu. Dünyanın en ünlü resiflerinden biri Mikronezya’da bulunuyor. Ülkeye gelen ziyaretçiler dalış turlarına katılarak resifin canlı dünyasına doğru keşif yolculuğuna çıkıyorlar. Mikronezya tüplü dalış, şnorkelli dalış ve sörf gibi heyecan verici aktiviteler için benzersiz bir yer.

Ülkeyi ziyaret etmek için neredeyse yılın tamamına yakın bölümü uygun olsa da özellikle yağmurlu sezonda denize girip güneşlenmek biraz zorlayıcı olabilir. Bu nedenle Mikronezya ziyaretinizi aralık-haziran ayları arasında yaşanan kurak döneme denk getirmeniz bu anlamda yararlı olacaktır. Sıcak havanın bunatıcı etkisinden koruyacak giysilerinize ve güneş kreminize de bavulunuzda yer açmanızda daha keyifli ve rahat seyahat etmeniz adına fayda var.