Faysalabad Otelleri Ara

En uygun Faysalabad otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Faysalabad otellerini listele.

Faysalabad Hakkında

Pakistan’ın batısındaki Pencap eyaletinde bulunan Faisalabad, ülkenin üçüncü büyük şehri konumunda. Aynı zamanda bölgenin ticari merkezi de olan şehirde, 2006 verilerine göre yaklaşık 2 buçuk milyon kişilik bir nüfus yaşıyor.

Yağ, şeker, konserve, gübre fabrikaları, pamuklu dokuma endüstrileri ile ekonomisini sürdüren şehirde, büyük bir termik santral de bulunuyor. Deniz seviyesinden yaklaşık 184 metre yükseklikte yerleşmiş olan şehirde, Chenab Nehri 30 kilometre kuzeyden akıyor. Şehirdeki Chenab Kanalı ekili arazilerin %80’inini karşılayacak kadar suyu şehir için sağlıyor. Bitişik olduğu ilçeler ile arasında doğal sınırları bulunmayan bu şehrin etrafında birçok komşu ilçe yer alıyor. Şehirde görülmeye değer yerler arasında; Saat Kulesi, Qaisery Kapısı, Gumti, Lyallpur Bungalow, Chenab Klübü, Lyall Anıtı, Tarım Üniversitesi ve Faizan e-Medine Merkez Camisi sayılabilir.

Sıcak çöl ikliminin yaşandığı Faisalabad’da aşırı sıcaklar görülmekle birlikte, sıcaklık değeri 50 dereceyi bulabiliyor. Kış mevsiminde ise sıcaklık değeri -2 dereceye kadar düşebiliyor. Şehirde yaygın olarak yaşanan din İslamiyet olarak biliniyor. Az miktarda Hıristiyan ve diğer inançları yaşayanlar da bulunuyor. Konuşulan dil ise yoğun olarak Pencapça olarak biliniyor ancak kendi içerisinde farklı lehçelerine de rastlanabiliyor.

x