Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Otelleri Ara

En uygun Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otellerini listele.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Hakkında

Hisarüstü ile Kavacık arasında uzanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, günümüzde İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarını birbiriyle buluşturan üç köprüden biri. Boğaziçi Köprüsü’nün ardından inşa edilerek 1988 yılında hizmete açılan köprü, bu özelliğinden ötürü ‘’2. Köprü’’ olarak da biliniyor. Deniz seviyesinden 64 metre yükseklikteki köprüden her gün iki kıta arasında seyahat eden binlerce araç geçiyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün dikey olarak yerleştirilen kablolarının çiftli olacak şekilde tasarlandığı biliniyor. Böylece gerektiğinde kablolardan biri kolayca değiştirilebiliyor.  

İstanbul Boğazı’nın hiç kuşkusuz en güzel panoramik manzaralarından birini izleyebileceğiniz köprüden geçerken tam anlamıyla görsel şölene şahitlik edebilirsiniz. Avrupa ve Asya kıtalarını birbiriyle buluşturan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Boğaziçi Köprüsü’nün yaklaşık 5 kilometre kadar kuzeyinde yer alıyor. İnşa edildiği dönemde olduğu gibi günümüzde de dünyanın en büyük asma köprülerinden olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün akşam yanan ışıklarla birlikte görüntüsü ise son derece göz kamaştırıcı. Köprü manzaralı mekanlarda günün her saatinde kahvenizi içerek devasa yapıyı seyretmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün çevresindeki Kavacık, Hisarüstü, Bebek ve Arnavutköy gibi bölgeler İstanbul’da konaklamak için en fazla tercih edilen yerlerin başında geliyor. Üstelik buralarda kaldığınızda şehrin en popüler turistik noktalarını rahatça gezebilir, çevredeki şık alışveriş merkezlerinden ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Düğün ve nişan gibi özel organizasyonlar için de sıklıkla tercih edilen bölgedeki otellerde konakladığınızda İstanbul’un binlerce yıllık tarihine yakından şahitlik edebilirsiniz.

x