Faaborg Otelleri Ara

En uygun Faaborg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Faaborg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Faaborg Hakkında

Faaborg; Danimarka’nın Funen adasında, Faaborg Fiyordu’nda bulunan eski bir liman kentidir. İşlek limanı, dar sokakları ve son derece çekici eski evleri ile şehir, özellikle yaz aylarında turistlerin popüler destinasyonlarından biridir.

Faaborg Müzesi, çarpıcı mimarisi ve mozaik zemini ile içine girdiğiniz andan itibaren büyüleyici bir atmosfer sunar. Müzede kalıcı olarak bulunan klasik dönem resim ve heykel sergileri ile çağdaş dönem eserleri de sergilenir. Sıra dışı mimarisiyle Horne Kirke, Danimarka’nın tek yuvarlak biçimli kilisesi olarak kabul ediliyor. Kilisenin arka bahçesinde ise, mini bir labirent yer alıyor. Bu labirentin varlık sebebi ise çıkışı bulmak değil, meditatif bir yolculuk yaşatmak imiş. 

Faaborg’un tam merkezindeki pazar meydanında, Gaol Müzesi’nde, bir mahkeme salonunda kendinizi bulabilirsiniz. Burada canlandırma yapmakta serbest olduğunuz için, kendi mahkemenizi düzenleyebilirsiniz. Doğada mükemmel manzaralar eşliğinde bir yürüyüş ya da bisikletli tur için Svanninge Bjerge’yi mutlaka denemelisiniz. 

Yerel lezzetlerinin yanı sıra Asya, Tay ve Avrupa mutfak alternatiflerini de bulabileceğiniz Faaborg’da yemek için hatırı sayılır bir bütçe ayırmanız gerekebilir.

Faaborg’a seyahat için en uygun dönem, Mayıs-Eylül ayları arasındadır.