Essaouira Otelleri Ara

En uygun Essaouira otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Essaouira otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Essaouira Hakkında

Fas’ın Atlantik Okyanusu kıyında bulunan Suvayr oldukça eski bir yerleşim yeri. Tarihi yapısını koruyan surlarla çevrili eski kent merkezi Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alıyor. Doğal bir körfeze sahip olan Suvayr açıklardaki Pupuraies Adaları sayesinde dalgalardan büyük ölçüde korunuyor.

Limanın güneyinde doğal kumsal plajlara sahip olan şehir yüzme ve güneşlenme imkânı da sunuyor. Ancak med-cezirin etkilerinin açıkça görüldüğü bu sahilin sabah saatlerinde tamamen sular altında kaldığını, öğleden sonra ise geniş bir sahil hâline geldiğini unutmamak gerekiyor. Çok uygun doğal koşullara sahip olduğu için rüzgâr sörfü şehirde oldukça popüler bir aktivite. Her yıl tüm dünyadan sörfçüler kenti ziyarete geliyor.

Şehir yarı kurak iklim ile Akdeniz iklimi arasında yer alıyor. Yıl boyunca çok az yağış alan Suvayr’da sıcaklık ortalama 14-20 derece arasında ölçülüyor. Rüzgâr ise tüm sene kendini hissettiriyor.

Balıkçılık Suvayr’ın en önemli ekonomik faaliyetlerinden birisi. Kent aynı zamanda bir argan yağı üretim merkezi. Ahşap oymacılığı Suvayr’da yüzyıllardır yapılan bir el sanatı. Şehirden alınabilecek en güzel hediyelik eşyalar da bu sanatın el emeği ürünleri.

Bu balıkçı kasabasında deniz mahsulleri zenginliği göz alıcı. Balık türlerinin yanı sıra deniz kabukluları çeşitliliği de çok yüksek. Kentte her zaman uygun fiyata taze deniz mahsulleri bulmak mümkün.

İlk olarak Orson Welles’in Othello filminde yer alan kent, yakın zamanda Game of Thorones adlı dizinin de çekim mekânlarından birisi olunca turistik açıdan popülaritesi yükseldi.

Şehir merkezinin yaklaşık 8 km uzağında yer alan küçük havalimanında yurtiçi uçuşların yanı sıra Paris ve Kazablanka’ya düzenli uçuş seferleri gerçekleştiriliyor.