Espoo Otelleri Ara

En uygun Espoo otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Espoo otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Espoo Hakkında

Espoo Finlandiya’nın en büyük ikinci şehri ve başkent Helsinki’ye birkaç kilometre mesafede bulunuyor. Şehir kentsel ve kırsal yaşamın birleştiği beş farklı yerel merkeze sahip olup, bu özelliğiyle ülkenin diğer bölgelerinden farklı bir gelişim sergiliyor. Kauniainen ve Vantaa şehirleri ile birlikte Helsinki metropolitan bölgesini oluşturan 3 şehirden biri olan Espoo’da yaklaşık 250.000 civarında insan yaşıyor.

Müstakil evlerin hakim olduğu şehirde uluslararası şirketler ve teknoloji üslerinin çokluğu da göze çarpıyor. Şehrin modern havasının yanında, doğası ve huzur dolu atmosferi de karakterize eden özelliklerinin başında geliyor. Kuzeyinde bulunan Nuuksio Milli Parkı ormanlardan ve göllerden oluşan, Ren geyiklerinin vatanı bir kış harikalar diyarı iken, güneyindeki Balktık Denizi’nde 165 ada bulunuyor ve teknelerle gezip, su sporları yapabiliyorsunuz. Deniz kıyısı, gölleri, takımadaları, doğa rezervleri, yaylaları ve daha nicesini bir arada bulacağınız şehrin peyzajı ise tıpkı minyatür bir Finlandiya’yı andırıyor.

Ülkenin en büyük sanat müzesi EMMA, sayısız galeri ve müzenin yer aldığı kentin kültürel takvimi de oldukça dolu! Film ve müzik festivalleri, senfoni orkestralarının konserleri gibi birçok aktivitenin hız kesmeden sürdüğü şehirde spor kompleksleriyle de sık sık karşılaşıyorsunuz. Sporun her türü için destekleyici birçok tesisin olduğu kent 200 kilometreyi aşan Kros kayak pistlerine de sahip. 13. Yüzyıldan kalma Kral Yolu’nun geçtiği Espoo’nun köklü tarihinin en özel binası ise 1480 yılında inşa edilen Espoo Katedrali.

Şehrin kültürü ve doğası yanında en çok anıldığı yönü bilimsel araştırmaların da merkezi olması. Aalto Üniversitesi içindeki ARGE merkezleri uluslararası bir üne sahip. Jeoloji, teknoloji ve güncel bilimsel projelerin odağı olan şehir uluslararası kongrelerin, fuarların, konferansların da en çok yapıldığı merkezlerden biri. Doğayı koruma ve eskiyi restore etme prensipleri üzerine kurulan Espoo’nun şehir manzarasını en iyi, beş yerel merkezden biri olan Tapiola bölgesindeki yüksek binalardan görebiliyorsunuz.

Finlandiya’nın bu güzel şehrine havayoluyla yapacağınız ulaşımlarda inebileceğiniz en yakın havaalanı Helsinki-Vantaa Havaalanı. 24 kilometre mesafedeki havaalanından şehre toplu taşıma araçları, tren, taksi veya araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz.