Eski Lara Otelleri Ara

En uygun Eski Lara otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Eski Lara otellerini listele.

Eski Lara Hakkında

Lara, Antalya şehrinin Muratpaşa ilçesinde bulunan bir tatil beldesidir. Antalya’nın en turistik tatil noktaları arasında bulunan Lara,  şifalı kumları, ünlü plajları ve yemyeşil doğasıyla huzurlu bir tatil vaat eder. Türkiye’nin en uzun sahiline sahip olan Lara, geniş bir kumsalı bulunan Altınkum Plajı ile ünlüdür. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği plajın ince kumlarının şifalı olduğuna inanılır. Kızılçam ağaçlarının içinde, oksijeni bol bir belde olan Lara aynı zamanda zengin tarihi ile de ön plana çıkıyor. Orta yerinden geçen su kanalı ve tarih boyunca büyük uygarlıkları ağırlamasıyla bilinen Perge Antik Kenti’ne Lara tatilinizde mutlaka uğramalısınız. Antalya’nın önemli simgelerinden, Lara’nın en eski şehir merkezi kabul edilen Kaleiçi de, beldede görülmesi gereken yerler listenizde olmalıdır.
Düden Çayı da, serinlemek ve rahatlamak için Lara’da gidebileceğiniz doğal oluşumlardan biridir. Su sporları aktiviteleri ile öne çıkan beldede, dalış, yelken, su kayağı ve sörf gibi etkinliklere katılabilir, ya da tekne turlarıyla Lara’yı muhteşem deniz manzarası eşliğinde gezebilirsiniz.
Lara plajları ve geniş sahilleri kadar hareketli sokakları ile de ünlüdür. Lara’dayken, beldenin sokaklarını keşfe çıkabilir, renkli ve cumbalı evlerini görebilirsiniz. Beldenin mutlaka denemeniz gereken yöresel lezzetleri  arasında, Şiş Köftesi, zeytinyağlılar, ot kavurmaları ve Gavurdağı salatası yer alır.  Lara beldesi,  Antalya Havalimanı’na 18 km uzaklıkta bulunur. Merkezden kalkan araçlarla Lara’ya ulaşabilirsiniz.