Esenler Otelleri Ara

En uygun Esenler otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Esenler otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Esenler Hakkında

Esenler Hakkında

Esenler ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında, küçük yüz ölçümüne rağmen yoğun nüfusuyla bilinen bir ilçe. Esenler, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde şehrin suyunu sağlayan bir bölgeydi ve bu yüzden Esenler'i gezerken bu dönemlere ait tarihi çeşmeler, su kemerleri, su terazileri ve sebiller göreceksiniz. Avasköy Kemeri ve Yılanlı Kemer özellikle görmeniz gereken etkileyici tarihi yapılar arasında. Kitabesi tahrip olan su kemerlerinin hangi tarihte yapıldığı bilinmese de bazılarının Mimar Sinan tarafından yapıldığı biliniyor.

Esenler’de mutlaka görmeniz gereken başka bir tarihi yer de Hünkâr Kasrı. Osmanlı dönemine ait bu tarihi yapı, Hümayun olarak da biliniyor. Osmanlı mimarisinin bütün özelliklerini taşıyan Hünkâr Kasrı, iç ve dış mimarisi ile etkileyici bir güzelliğe sahip ve her zaman ziyarete açık.

Esenler merkezinden 5 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Davutpaşa Kışlası da görülmeye değer bir yer. Kışlanın bulunduğu alandaki askeri yerleşimin tarihi Bizans dönemine kadar uzanıyor. Askeri ve saray törenleri için kullanılan bu etkileyici kışlanın alanına Fatih Sultan Mehmet’in otağının da kurulduğu söyleniyor. 

Esenler’in en ilginç özelliği ise birçok kişinin bilmediği büyük yeraltı tünel ağlarıdır. Gizemli bir tarihi geçmişi bulunan bu devasa tünellerin ne sırlar sakladığı hala tam olarak bilinmiyor. Bölge askeri alan ilan edildikten sonra keşfedilen yeraltı tünel ağı, güvenlik amacıyla kapatılmış ve tünel girişleri gizlenmiştir.

Esenler, İstanbul’da ulaşım konusunda da en çok bilinen yerler arasında. Türkiye’nin en büyük otogarlarından olan Esenler Otogarı, İstanbul’a gelen veya buradan ayrılan yüz binlerce insanın ziyaret ettiği bir yer.