Esch-sur-Alzette Otelleri Ara

En uygun Esch-sur-Alzette otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Esch-sur-Alzette otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Esch-sur-Alzette Hakkında

Canlı bir geçmişe sahip olan kozmopolit şehir Esch-sur-Alzette, Violet le Duc, Joseph Stübben, Gottfried Böhm ve Peter Rice gibi mimarların elinden çıkan mimari cazibeleri ve büyük alışveriş merkezleri ile ünlüdür. Ülkenin en büyük ikinci kasabası olan Esch-Sur-Alzette, Fransa sınırında ve şehir boyunca uzanan Alzette vadisinde yer alır. Başkent Lüksemburg’a 17 kilometre, havalimanına ise 25 kilometre uzaklıktadır.

Esch-sur-Alzette, İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman işgaline karşı direnişte de rolü olan Ulusal Direniş Müzesi'ne ev sahipliği yapıyor. Tarih severler için özel sergiler barındıran müzede; Lucien Wercollier'in heykeli The Political Prisoner’ı görmek de mümkün. 1621 yılında inşa edilmiş Berwart Kulesi’ni ziyaret edebilir, yakınlarındaki Galgenberg parkında yürüyüş rotalarına girebilirsiniz. Trenlere özel bir ilginiz varsa; Mayıs ayından, Ekim ayı ortalarına kadar hizmet veren Lankelz Minyatür Demiryolu Müzesini gezerek eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz.

1926 yılında bir müzik okulu olarak kurulmuş, 1969 yılında Konservatuar statüsüne ulaşan Konservatuar de Musique'e ev sahipliği yapan Esch’de güzel bir konsere denk gelmek için bakınmanız yeterli. Ayrıca bu güzel binanın civarında uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Sanatsal aktiviteler yapmak isterseniz; Utopolis Belval, Théâtre d’Esch, Kulturfabrik gibi kültür merkezlerindeki programları inceleyebilirsiniz. Alışveriş severler için cennet vadeden Esch-Sur-Alzette, Lüksemburg’un en uzun alışveriş caddesine ev sahipliği yapıyor. Burada hem keyifli alışveriş yapabilir hem civardaki kafelerde kahve molası verebilirsiniz. Enfes manzaralara sahip yeşiller içinde bir doğa yürüyüşü yapmak isterseniz, Natura 2000’in, kolaydan profesyonele kademelendirilen üç ayrı rota ile sunduğu hizmeti değerlendirebilirsiniz. 

Fransız mutfağının etkilerinin hissedildiği Lüksemburg lezzetlerini bulabileceğiniz Esch-Sur-Alzette’de et, şarküteri ve balık ile kök bitkiler, mutfağın temellerini oluşturur. Elbette çikolata, Diekirch diye anılan yerel biraları, şarapları ve yemekten sonra içmeyi tercih ettikleri eau-de-vie yani, erikten üretilen hayat suyu anlamına gelen bir içkiyi de denemeye hazır olmalısınız. Okyanus iklimi özellikler gösteren Esch-Sur-Alzette’e seyahat için en uygun dönem, yağışların az görüldüğü yaz aylarıdır.