Esbjerg Otelleri Ara

En uygun Esbjerg otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Esbjerg otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Esbjerg Hakkında

Esbjerg Danimarka’nın güneybatısındaki bir liman kenti ve bulunduğu Jutland Yarımadası’ nın en büyük şehri. Balıkçılık yüzyıllardır kentin en önemli geçim kaynağı.

Esbjerg’de Okyanusal iklim görülüyor. Yaz ayları sıcaklık ortalama 16 derece ölçülüyor. Kış aylarında ise bu değer sıfıra kadar düşebiliyor. Yağışlar ise hiçbir zaman aşırı olmasa da yılın her mevsimi görülebiliyor.

Kent merkezindeki tren istasyonu ilk kez 1868 yılında şehri Fredericia ve Varde şehirlerine bağlamak üzere çalışmaya bağlamış olsa da günümüzde Esbjerg’den tüm Danimarka’ya trenle ulaşılabiliyor. Oldukça büyük ve şehirde çok yaygın olan kırmızı tuğla kullanımına örnek bir binada hizmet veren tren istasyonunu yolculuk için değilse de mimarisi için görmek gerekiyor.

Esbjerg ulaşım konusunda oldukça gelişmiş ve çok fazla olanaklara sahip olan bir şehir. Enbjerg kendi havalimanına sahip olduğu kadar daha ücra noktalara da ulaşabilmek için bir saat sürüş mesafesindeki Danimarka’nın en büyük havalimanı olan Billund Havalimanı’na gidebilme şansına da sahip. Aynı şekilde feribotlarla da birçok farklı noktaya ulaşım sağlanabiliyor. Şehiriçi ulaşımda ise kent merkezi rahatlıkla yürüyerek gezilebilecek durumda. Ancak tüm şehri rahatlıkla gezebileceğiniz bir otobüs ağına da sahip.

Kent merkezinde araç trafiğine kapalı olan iki uzun cadde alışverişin merkezi kabul ediliyor. Bu caddeler baştan sona kadar mağazalar, çeşitli dükkânlar ve mola vermek isteyenler için restoran ve kafelerle dolu. Alışveriş için program yaparken mağazaların haftaiçi 6 civarında, cumartesi günleri ise öğlen 2 gibi kapandığını ve Pazar günleri hemen hiçbir mağazanın açılmadığını unutmayın.

Balıkçılığın çok önemli olduğu bu şehirde her fırsatta deniz mahsullerini denemelisiniz. Farklı türlerdeki ve değişik pişirme teknikleri ile yapılan deniz canlıları müthiş bir çeşitliliğe sahip ve her daim taze olarak sunuluyor. Ayrıca Fisheries and Maritime Müzesi balıkçılık ve denizciliğin şehir halkı için ne denli önemli olduğunu size gösterebilir. Son derece kapsamlı ve detaylı bir sunuma sahip olan müzede balıkçılık, deniz, su biyolojisi, gemicilik gibi birçok konu ele alınmış. Şehirde görebileceğiniz birçok heykel arasında en ünlüsü de yine denizle ilgili olan Men at Sea heykeli.

Kentin mimari simgelerinden Esbjerg Su Kulesi, 1887’de inşa edilen Our Saviour Kilisesi ve tamamen modern mimarinin ilginç örneklerinden biri olan St. Nicholas Kilisesi Esbjerg’de görülecek yerler listenizde yer almalı.

Dünyaca ünlü Legoland aslında Esbjerg’de değil ancak kente 1 saatlik mesafede olan Billund’da bulunuyor. Eğer yeterli vaktiniz varsa günübirlik bir program yaparak Legoland’ı görmelisiniz.