Ermenistan Otelleri Ara

En uygun Ermenistan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ermenistan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ermenistan Hakkında

Güney Kafkasya’da yer alan Ermenistan, Türkiye’nin sınır komşularından biri. Tam bir kara ülkesi olan Ermenistan'ın hiçbir denize kıyısı bulunmuyor. Ülkenin başkenti ise aynı zamanda en büyük ve gelişmiş şehri olan Erivan.

Ermenistan’da halkın neredeyse yarısı tarımla geçimini sağlıyor. En çok yetiştirilen tarım ürünleri çeşitli sebze ve meyvelerin yanı sıra pamuk, tütün ve özellikle şarap yapımında da kullanılan üzüm.

Ülkede yaz mevsimi oldukça sıcak, kış mevsimi ise soğuk geçiyor. Nisan ve mayıs ayları Ermenistan’ın en çok yağış aldığı dönem. Ülkeyi tatil amacıyla ziyaret edecekler için haziran, eylül ve ekim ayları en uygun dönemler.

Ermenistan’da kaldığınız süre boyunca Gök Mescit, Opera Binası, Ermenistan Tarih Müzesi ve Khor Virap Manastırı başta olmak üzere birçok yeri gezebilirsiniz. Şarkı Söyleyen Çeşmeler’in dansını izleyebileceğiniz Cumhuriyet Meydanı’na ise özellikle akşam saatlerinde gitmeniz tavsiye ediliyor.

Ermenistan mutfağı Türk, Arap ve Rus mutfağının karışımından oluşuyor. Günlerce tazeliğini koruyan lavaş ekmeği, topik, pilaki, fava gibi Türk mutfağında da yeri olan birçok yemeği Ermenistan’da bulabilirsiniz.Yerel şaraplarını da mutlaka denemelisiniz ancak Ermenistan halkı özellikle konyaklarıyla övünüyor ve alkol alıyorsanız bu lezzetleri denemeniz tavsiye ediliyor.

Ermenistan’a direkt uçak seferleri düzenlenmeyen Türkiye’den ülkeye en rahat Ukrayna, Rusya ve Gürcistan üzerinden ulaşabilirsiniz. Ermenistan’a seyahat etmek için en uygun aktarmalı uçuş alternatiflerini Enuygun’da bulabilir, karşılaştırma yapabilir ve biletinizi alabilirsiniz.