Erciyes Otelleri Ara

En uygun Erciyes otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Erciyes otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Erciyes Hakkında

İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erciyes, Kayseri’nin olduğu gibi tüm bölgenin ve Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden. Kayseri şehir merkezinden yaklaşık 25 kilometre dışarıda konumlanan merkezde özellikle kış aylarında kayak severler tarafından tercih edilen pek çok otel var. En yüksek noktası 3916 metreye ulaşan Erciyes, günümüzde sönmüş bir volkanik dağ. Türkiye’nin en yüksek 5 dağı arasında bulunan Erciyes, bu anlamda İç Anadolu Bölgesi’nde ilk sırayı alıyor.  

Günümüzden milyonlarca yıl öncesinde oluşmaya başlayan dağ, karlı yamaçları sayesinde kayak ve kış tatilinin Türkiye’deki en popüler adreslerinden. Erciyes Kayak Merkezi’ne ulaştığınızda teleferiğe binerek daha yüksek noktalara çıkabilir, günübirlik olarak kiralayabileceğiniz kayaklarla Erciyes’te kaymanın tadını çıkarabilirsiniz.

Erciyes’e Kayseri şehir merkezinden günlük geziler için gelebileceğiniz gibi bölgedeki otellerde kalarak gece kayağı gibi aktivitelerle eğlenebilirsiniz. Kışın tam anlamıyla kayakla eşdeğer tutulan Erciyes’te havalar ısındığında çeşitli şenlikler düzenleniyor. Dilerseniz bahar aylarında çadırınızı getirerek Erciyes’in manzaralı yamaçlarında kamp yapabilirsiniz. Yorucu geçen bir kayak gününün ardından Kayseri’nin meşhur sucuğundan yiyerek yeniden enerji depolamayı ise kesinlikle ihmal etmeyin. Sucukla birlikte adı muhakkak anılan Kayseri tatlarından mantı, bölgenin olmazsa olmaz bir diğer yemeği. Erciyes’e çıkmak için şehir merkezinden hareket eden dolmuşlarla 30-35 dakika yolculuk yapmanız yeterli. Araç kiralamak da bir seçenek ancak dağ yolunun özellikle kış şartlarında tehlikeli olabileceğini unutmayın. Kayseri’ye İstanbul ve İzmir gibi şehirlerden düzenlenen seferlerle uçabilirsiniz.

Erciyes Sıkça Sorulan Sorular

Erciyes'te nerede kalınır?

Erciyes Kayak Merkezi’nin etrafını çevreleyen Erciyes otelleri, burayı tercih eden tüm misafirlerin zevklerine uygun imkanlar sağlıyor. Yarım Pansiyon, Tam Pansiyon, Tam Pansiyon Plus konseptlerinde hizmet veren çocuk dostu otellerde tüm ailenizle birlikte konaklayabilirsiniz.

 

Erciyes'te kayak sezonu ne zaman başlar, ne zaman biter?

İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olarak bilinen Erciyes’te kayak sezonu, genelde Kasım ayının 20’si itibariyle başlar. Mart ayı boyunca da kayak yapmaya elverişli olan Erciyes’te hava koşullarına göre Nisan ayının sonlarına kadar da kayak sezonu devam edebiliyor.

Erciyes kayak merkezi nerededir ve nasıl gidilir?

Kayseri şehir merkezinden yaklaşık olarak yarım saatlik uzaklıkta olan Erciyes Kayak Merkezi, Melikgazi ilçesindedir. Şehir merkezinden Erciyes’e ulaşım için minibüs seferleri bulunur. Ayrıca kayak merkezi, Kayseri Erkilet Havalimanı’na da 30 kilometre mesafededir. Havalimanından taksi ile ulaşabilirsiniz.