Epinal Otelleri Ara

En uygun Epinal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Epinal otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Epinal Hakkında

Epinal Fransa’nın kuzeydoğusunda yer alan, Moselle Nehri’nin iki yakasında kurulmuş bir şehir.  Sanayinin geliştiği bu şehirde özellikle tekstil, deri ve metal endüstrisi ön plana çıkıyor. Kentte şehiriçi toplu ulaşım otobüslerle sağlanıyor. Epinal’de bisiklet kullanımı da son derece yaygın. Yerel halkın büyük kısmı yakın mesafeleri bisikletle gitmeyi tercih ederken şehir ziyaretçilerinin de bisiklet kiralayabileceği birçok nokta bulunuyor.

Şehirde ılıman bir iklim görülüyor. Yıl boyu sıcaklık 0 ilâ 20 derece arasında değişkenlik gösteriyor. Don olayları ve sıcaklığın eksi değerlere düşmesi çok nadiren görülüyor. Epinal tüm sene yağış alan bir şehir. Yağmurların en az yağdığı zaman ise mart ve nisan ayları.

Saint Maurice d’Epinal Bazalikası ve Notre-Dame-du-Cierge yüksek tavaları ve vitraylı camları ile Epinal şehrinin simgesel yapılarından ikisi. Kent merkezinin biraz dışında yer alan Epinal American Cemetery and Memorial, 2. Dünya Savaşı sırasında ölen Amerikan askerlerinin anısına kurulmuş bir anıt mezar ve hemen yanında da eski bir kale bulunuyor. Şehirde çağdaş ve antik sanat, baskı makineleri, matbaa, arkeoloji gibi konular üzerine çeşitli müzeler de bulunuyor.

Epinal’de birçok park ve bahçe bulunuyor. Hepsi son derece güzel bir peyzaja sahip olan ve dinlenmek ya da hafif spor aktiviteleri yapma imkânı sunan bu alanlar her zaman ziyaretçileri çekiyor. Öte yandan Arboretum de la Foret d’Epinal adlı arboretum kapladığı geniş alanda yoğun bitki ve ağaç çeşitliliği ile geniş doğaseverleri son derece mutlu edecek bir ortam sunuyor. Daha heyecanlı bir aktivite arayışında iseniz Fraispertuis City adındaki tema park; adrenalin ve eğlence arayan ziyaretçileri ağırlıyor. Yaşınız kaç olursa olsun bu büyük lunapark ve oyun merkezinde çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.