Enugu Otelleri Ara

En uygun Enugu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Enugu otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Enugu Hakkında

Nijerya'da Enugu Eyaleti'nin başkenti olan Enugu, ülkenin güneydoğusunda, Cross Nehri havzasında yer alıyor. Kentin adı, kurulduğu dağlık arazi karakteristiğinden dolayı, yerel dilde 'tepenin üstü' anlamına gelen 'Enugwu' kelimesinden geliyor. Enugu, 1900 yılında İngiliz sömürge yönetimi tarafından kuruldu. Zengin kömür yataklarının keşfinden sonra demiryolu bağlantıları ile tanışan kent, hızla büyüdü ve Batı Afrika'nın birkaç gelişmiş şehrinden biri haline geldi. 1958 yılına kadar aktif olarak işletilen madenlerde 8 bin madenci çalışıyordu.

1960 yılında kazanılan bağımsızlık sonrasında Enugu, bölgenin başkenti ilan edildi. 2005 yılında madencilik aktivitelerinin oldukça azaldığı şehir, günümüzde şişe-cam sanayii, kentsel pazar ve 'Nollywood' olarak adlandırılan film endüstrisi ile kalkınıyor. Eğitim ve kültür hayatının oldukça gelişmiş olduğu Enugu, Nijerya Üniversitesi'nin Enugu Kampüsü'ne ev sahipliği yapıyor. Kent ayrıca, Enugu Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Enugu Yönetim ve Teknoloji Enstitüsü gibi önemli eğitim kurumlarını barındırıyor.

Kent, sömürge döneminde oluşturulan Avrupai mimari dokusunu bugün de muhafaza ediyor. Nijeyalı sömürge çalışanları için yapılan Victoria Tarzı evler ve Avrupa stilinde inşa edilen kiliseler, bugün de varlıklarını sürdürüyor. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Maskeli Festival ve Patates Festivali, kentin en dikkat çekici kültürel etkinlikleri arasında yer alıyor. Murtala Muhammed Parkı, Onyeama ve Okpara tarihi madenleri, Heykel Bahçesi, Eski Parlamento Binası, golf alanları ve Enugu Hayvanat Bahçesi, kentin popüler gezi mekanlarını oluşturuyor. Tropikal savan iklim özelliklerinin hakim olduğu şehir, yağmur ormanları bölgesinde yer alıyor. Kentin nem derecesi, Mart-Kasım ayları arasındaki ıslak sezonda en yüksek seviyeye ulaşıyor. Enugu Havaalanı kentin 9,1 km. kuzeydoğusunda bulunuyor.