Ennis Otelleri Ara

En uygun Ennis otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ennis otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ennis Hakkında

12. yüzyılın başlarında dinî bir merkez olarak inşa edilen ve bölgenin önde gelen ailelerinden O’Brienlar tarafından yönetilen Ennis beldesi günümüzde İrlanda’nın Clare kentine bağlıdır. 18. yüzyıldan itibaren bir ticaret merkezine dönüşen belde, 20. yüzyılın başlarına kadar bu özelliğini korudu. Yalnızca 25 bin kişilik bir nüfusa sahip olan belde Ortaçağ’dan kalan görkemli yapılarıyla göz kamaştırıyor.

Quin Abbey’deki 12. yüzyılda yapılan tarihi manastırın kalıntıları ve Ennis Friary’deki aynı dönemden kalan tarihî yapıların yanı sıra 16. yüzyılda inşa edilmiş olan manastırın kalıntıları ziyaretçi akınına uğruyor. Tarihî yapılardan çıkartılan tarihi eserlerin sergilendiği The Clare Müzesi de tarih severlerin ziyaretine açık tutuluyor. İrlanda geleneksel müziğinin kalbinin attığı bölgelerden biri olan Ennis’te 1974 yılında başlatılan ve her yıl düzenlenen Fleadh Nua Festivali’nde müziğin en popüler örnekleri yerel sanatçılar tarafından sahneleniyor.

Oldukça verimli topraklara sahip Ennis’i sulayan Fergus Nehri sayesinde yerel halk tarımın yanı sıra balıkçılıkla da geçimlerini sağlıyor.