Endonezya Otelleri Ara

En uygun Endonezya otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Endonezya otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yurtdışı Balayı Otelleri

Endonezya Hakkında

İki okyanusun kucaklaştığı bölgede bulunan Endonezya, Güneydoğu Asya’nın hem ekonomik hem de kültürel olarak önemli ülkeleri arasında bulunuyor. Büyük çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Endonezya, yeryüzünün en kalabalık dördüncü nüfusunu topraklarında barındırıyor. Japonya ve Çin ile ticari olarak sıkı işbirliği içerisinde olan Endonezya, ekonomik kalkınmasını hızla sürdürüyor.

Tropik ormanlar, verimli bitki örtüsü ve sulak arazileri ile birçok doğa harikasına sahip olan Endonezya’nın Timor, Malezya ve Papua Yeni Gine ile sınır komşuluğu bulunuyor. Okyanus aracılığıyla deniz aşırı komşusu olan diğer ülkeler ise Nikobar, Singapur, Andaman, Filipinler ve Avustralya adaları. Ekvatora yakın konumda olması ve okyanus üstündeki adalardan oluşması nedeniyle tropikal ve muson iklimlerinin yaşandığı ülkede, yağışın üç veya dört ay sürdüğü bir mevsimin ardından sıcakların hüküm sürdüğü yaz mevsimi yaşanıyor.

Endonezya’nın başkenti Cakarta, Cava Denizi’nin muhteşem manzarası ve yeşillikler üzerine kurulu Ancol Rüya Parkı ve Minyatür Parkı gibi doğa harikası yerler ile fazlasıyla dikkat çekiyor. Bir adalar ülkesi olan Endonezya’nın en çok turist ağırlayan bölümü Bali ise beyaz ve siyah kuma sahip ilginç kumsallarıyla bilinirken, ‘küçük su adaları’ olarak adlandırılan Lombok şehri de gezginler tarafından ziyaret edilmesi gereken yerler arasında gösteriliyor.

Müzikal, geleneksel ve dinî birçok festivalin düzenlendiği ülkede, 17 Ağustos Bağımsızlık Günü olarak kutlanıyor. Endonezya kültürünün rengarenk kıyafetlerinin giyildiği ve yöresel müzikler eşliğinde eğlencelerin düzenlendiği Java Festivali, ülkenin en önem verilen etkinliklerinin başında yer alıyor. Hindu takvimine göre yeni yıl kutlamaları için düzenlenen Nyepi Festivali’nin yanı sıra Endonezya’nın değişik bölgelerinde düzenlenen kano yarışları, el oymacılığı sergileri ve dalış günleri ülkenin diğer etkinlikleri arasında bulunuyor.

Ülkeyle özdeşleşen pirinç yemeklerinin yanı sıra farklı milletlere ait lezzetler de ülke mutfağında yer buluyor. Karışık bir sebze yemeği olan Gadu Gadu ile birlikte sunulan Sambal adı verilen acı soslar, ülkenin en meşhur lezzetleri olarak göze çarpıyor. Benzersiz koyları ve doğasıyla diğer ülkelerden ayrılan Endonezya’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemlerini önceden tamamlamaları gerekiyor.

Endonezya’ya seyahat etmek için en uygun ve avantajlı uçuş fırsatlarını Enuygun.com üzerinden karşılaştırabilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.

Endonezya Semtleri