2. Sayfa Elazığ Otelleri Ara

En uygun Elazığ otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Elazığ otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Elazığ Hakkında

Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesi'nde 400 bin nüfuslu bir şehrimizdir. Şehir Keban Barajı'nın yapılmasından sonra gelişme göstermiş iklimi bile değişmiştir. Keban Barajı öncesi karasal iklime sahip olan Elazığ'da, baraj gölünden sonra iklim yumuşamış ve şehir daha çok yağış almaya başlamıştır. Eski adı Harput olan Elazığ'da Harput yerleşim alanı, Buzluk Mağarası, yapımında süt kullanılan Süt Kalesi, Hazar Gölü, Ulu Cami ve Arkeoloji Müzesi gezilebilir. Ayrıca kayak yapmak isteyenler için de pisti ve teleksi bulunan Hazar Baba Kayak Merkezi yer alır. Şehirde Fırat Üniversitesi eğitim hizmeti vermektedir. Elazığ Havalimanı'ndan yurt içi ve yurtdışı uçak seferleri yapılmaktadır. Havalimanının kent merkezine uzaklığı 12 kilometredir. Havalimanından kent merkezine otobüs ve taksiyle ulaşım sağlanabilir. Ayrıca Keban Barajı üzerinde feribot ulaşımı yapılır. Elazığ'ın plaka kodu 23'tür. Alacakaya, Arıca, Ağın, Baskil, Karakocan, Keban, Kovancılar, Maden, Palu, Sivrice Elazığ'a bağlı ilçelerdir. 

Elazığ Galeri

Elazığ Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ocak Ağustos 361,1 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Elazığ Seyahat Yazıları

Elazığ Sıkça Sorulan Sorular

Elazığ’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Elazığ’daki popüler ucuz oteller içerisinde Hotel Köşk, Günay Hotel Elazığ ve Akar Hotel Elazığ bulunuyor.

Elazığ’da bulunan en iyi 5 yıldızlı oteller hangileri?

Elazığ’daki popüler 5 yıldızlı oteller içerisinde Doubletree By Hilton Elazığ, Ramada by Wyndham Elazığ ve Dedeman Park Elazığ bulunuyor.