El Salvador Otelleri Ara

En uygun El Salvador otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz El Salvador otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

El Salvador Hakkında

Orta Amerika’nın en küçük yüzölçümüne sahip ülkesi olan El Salvador, Kızılderililerin anavatanı olarak kabul ediliyor. Kızılderili nüfusun hâkim olduğu ülkede ayrıca küçük bir İspanyol nüfus da yaşamını sürdürüyor.

Tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan El Salvador halkı, geri kalmış sanayisi nedeniyle ekonomik sorunlar yaşıyor. Bu zorlu hayat koşulları nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etmek zorunda kalan ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 25’i günümüzde yine burada hayatını sürdürüyor.

ABD'ye birçok alanda bağımlı olan El Salvador, üretebildiği en önemli ürünler olan kahve ve pamuğu bu ülkeye ihraç ederek ekonomisini ayakta tutuyor. Güneyinde Pasifik Okyanusu bulunan El Salvador’un, kuzeyde Honduras ve batıda Guatemala ile kara sınırı bulunuyor.

Ülkenin orta kesimlerinde daha ılıman bir iklim yaşanırken, güneye doğru gidildikçe sıcak iklim kendini gösteriyor. Mayıs ve ekim ayları arasında sıcaklıklarda düşüşe rastlanan ülke bu aylarda yoğun yağış alırken, yılın geri kalan aylarında aşırı sıcak ve kuraklık ile mücadele etmek zorunda kalıyor.

Gelişmekte olan El Salvador’a başkentlik yapan San Salvador, büyük bir doğal yaşam alanına kurulmuş olan ve birçok vahşi hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesi ve su sporları yapmak isteyenler için kurulmuş tesisleri ile ziyaretçileri ağırlıyor.

Dünyaca ünlü El Salvador kahvesinin üretildiği fabrikalarını turistlere açan ve oldukça rağbet gören Santa Ana şehrindeki Coatepeque Gölü de şehrin kahvesi kadar hayranlık uyandırıyor. Her yıl ağustos ayının sonunda düzenlenen ve tüm El Salvador halkının büyük bir heyecanla beklediği Balls of Fire Festivali, yüz yıllık bir geleneği yansıtıyor. Yaklaşık yüz yıl önce tüm bölgeyi etkisi altına alan volkanik patlamanın temsili olarak canlandırıldığı festival için iki ay önceden hazırlığa başlayan halk, tellere sarılı kumaş parçalarıyla alev topları yaparak kutlama günü müzik eşliğinde gökyüzüne fırlatıyor. Polis tarafından ciddi önlemlerin alındığı festivale katılanlar adeta volkanik bir patlamanın ortasında kalmış hissini yaşıyorlar. Kasım ayında El Salvador halkı için kutsal kabul edilen San Miguel anısına düzenlenen karnavalda, reggae, samba, funky ve merenge müziklerini icra eden sanatçılar sokak dansçıları ile birlikte bir sanat gösterisi ortaya koyuyorlar.

Pirinç ve fasulyenin hemen her yemekte kullanıldığı ülke mutfağının en popüler yemeği olan pupusa, içerisine peynir, fasulye ve etin konulup pişirildiği pide benzeri ve damaklarda iz bırakan bir yemek olarak biliniyor. Pupusa içerisine genelde domuz eti ilave edildiği için, vejetaryen menüsünü de tercih edebilirsiniz.

Türk vatandaşlarının doksan günlük vize muafiyetinden faydalanabildiği El Salvador’u ziyaret etmek istiyorsanız, Enuygun.com’dan en ekonomik ve en uygun uçak bileti fiyatlarını inceleyebilir ve biletinizi satın alabilirsiniz.