El Paso Otelleri Ara

En uygun El Paso otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz El Paso otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

El Paso Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaleti sınırlarında bulunan El Peso, eyaletin batısında yer alıyor. Meksika sınırına yakınlığı nedeniyle sınırı geçmek isteyen pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan şehir modern ve tarihi yapılarıyla göz kamaştırıyor. Şehrin nüfusu yaklaşık 700 bin ve şehirde yaşayanların bir kısmını Meksika ve diğer ülkelerden gelen göçmenlerden oluşuyor.  

Ülkenin güneybatısındaki başlıca nehirlerden Rio Grande boyunca uzanan şehirde hava sıcaklığı genellikle fazla düşmüyor. Sıcak ve soğuk çöl iklimleri arasında geçiş iklimi görülen şehirde sıcak ve nemli yazlar yaşanıyor. El Peso’da kış ayları ise daha serin ve kuru geçiyor. Bazı dönemlerde Kuzey Amerika Musonu etkisiyle yağış görülebiliyor. Yılın ortalama 300 gününden fazlası güneşli geçen şehir özellikle kuzeyde bulunan şehirlere kıyasla çok daha sıcak. El Peso bu özelliği sayesinde ‘Güneş Şehri’ olarak da biliniyor.

En az Avrupa ve Kaliforniya’dakiler kadar kaliteli şaraplar üretilen şehirde bir gününüzü üzüm bağlarını gezmeye ayırabilirsiniz. Bölgede yetişen şaraplardan yapılan üzümleri tadabileceğiniz turlar sırasında El Peso’nun çok daha farklı bir yüzü ile tanışma şansı bulacaksınız. Özellikle hafta sonu öğleden sonraları gerçekleşen konserlere denk geldiğinizde bağ ziyaretinizin çok daha keyifli hale geçeceğine emin olabilirsiniz.

Şehirde golf oynamayı seven sporcular için geniş sahalar var. Daha önce oynamadıysanız, burada birkaç saat golf dersi alabilir, yıl içinde düzenlenen yarışmaları izleyebilirsiniz. İspanyol kolonyal tarzda dekore edilen tarihi Plaza Tiyatrosu ise birbirinden eğlenceli gösterilere ev sahipliği yapıyor. Broadway müzikallerinin de sahnelendiği tiyatroya girebilmek için biletinizi önceden satın almanızda yarar var.

Şehirde gezerken enteresan mezar taşlarıyla ünlü Concordia Mezarlığı’nı görebilirsiniz. Hatta buraya geldiğinizde tarihi mezarlıkta birkaç fotoğraf çekmek isteyebilirsiniz. Doğada yürümeyi ve tırmanışı sevenler aynı zamanda muhteşem bir manzaraya sahip Franklin Tepesi’ne mutlaka çıkmalılar. Yazın sıcak nedeniyle, kış mevsiminde ise soğuk havanın etkisiyle tepeye tırmanış biraz zor olabilir. Bahar ayları ise buraya tırmanmak için hiç kuşkusuz en ideal dönemlerin başında geliyor.

Meksika ve Amerikan mutfaklarını harika bir şekilde harmanlayan şehirde çok lezzetli biftekleri tadacağınıza emin olabilirsiniz. Meksika tarzı acılı tavuk ve salataların El Peso geziniz sırasında mutlaka tadına bakın. Üstelik şehir alışveriş severler için de adeta bir cennet. Kent merkezi yakınlarında bulunan indirim mağazalarından ayakkabı, kıyafet ve aksesuar alışverişi yapabilirsiniz.