El Jadida Otelleri Ara

En uygun El Jadida otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz El Jadida otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

El Jadida Hakkında

‘Portekizli Şehir’ olarak da anılan El Jadida, Fas’ın Atlas Okyanusu kıyısındaki renkli liman şehirlerinden olup, Kazablanka’nın 106 kilometre güneyinde yer alıyor. Taştan yapılmış Portekiz duvarlarıyla çevrili şehrin Mazagan bölgesi 2004 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunuyor.

Uzun plajlarıyla El Jadida Fas’ın varlıklı kesiminin tatil tercihlerinden. Sidi Bouzid ve Haouzia plajları ise sörf cenneti diyebileceğimiz en popüler yerlerinden. Büyük kentlerin koşturmacasından ve stresinden uzaklaşmak için birebir olan sakin balıkçı şehri zengin geçmişi ile de ilgi çekiyor. Yıldız şeklindeki Mazagan Kalesi Rönesans’ın ilk askeri tasarımı ve kalenin caddelerinden birinde muhteşem mimarili sarnıç ile kilise bulunuyor. Portekiz döneminden kalma 1514’de inşa edilen sarnıçta tavan mimarisinin suya yansımasını izlerken mest olabilir, muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu sarnıç ve aynı dönemden kalan Göğe Yükseliş Kilisesi (Manueline) şehrin en önemli tarihi eserlerinden. Her ikisi de geç Gotik mimarinin özelliklerini yansıtıp, Arap ve Avrupa sentezi bir kültürü temsil ediyor.

Basra Körfezi’nden, Avrupa’dan ve ötesinden birçok misafir ağırlayan kette beş yıldızlı oteller ve tatil kompleksleri bulunuyor. Bu tesislerde büyük golf sahaları, casinolar, SPA ve eğlence kulüpleri de mevcut. Şehrin cazibesi her yıl yapılan Uluslararası Jawhara Festivali’yle daha da artıyor. Yaklaşık 3500 atlı şövalyenin gösterisine sahne olan festival, dünyanın her yerinden gelen turist katılımıyla daha da şenleniyor. Yerel pazarlar, kafeler, restoranlar, balıkçılar, deniz kıyısında çamaşır yıkayan kadınlarıyla rengarenk bir görüntüsü olan kent görülmeye değer bir atmosfere sahip.

El Jadida’nın yerel bir Akdeniz iklimi var. Kışın yaz mevsimine göre daha fazla yağış aldığından bavulunuza bir şemsiye koymanızı öneriyoruz. Kentin Marakeş ve Kazablanka gibi diğer büyük şehirlerle tren, otobüs bağlantısı ve iç ulaşımda da otobüs, taksi ağı oldukça fazla. Şehre en yakın havalimanı ise 111 kilometre mesafede Kazablanka’da bulunan Muhammed V Uluslararası Havalimanı ile 201 kilometre mesafedeki Rabat Sale Havalimanı. Havalimanından şehre tren, otobüs kullanarak veya araç kiralayarak ulaşabiliyorsunuz.