Ekvator Ginesi Otelleri Ara

En uygun Ekvator Ginesi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ekvator Ginesi otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Ekvator Ginesi Hakkında

Orta Afrika’da yer alan Ekvator Ginesi’nin batı sınırını Atlantik Okyanusu sahili oluşturuyor. Ülke toprakları Afrika kıtası üzerinde yer alan ve Mbini denilen bölge ile, Atlantik Okyanusu üzerinde kıyıya yakın bölgede bulunan Corisco, Elobey Giande, Elobey Chico, Annobon ve Bioko Adaları’ndan oluşuyor.

Ülkenin resmi dilleri İspanyolca ve Fransızca. Ekvator Ginesi tropikal iklimin etkisi altında bulunan bir ülke. Sıcaklık yıl boyu fazla değişiklik göstermeksizin 22 ile 32 derece arasında ölçülüyor. Ekim ayı ülkenin en çok yağış alan dönemi. Özellikle nisan ve mayıs ayları Ekvator Ginesi’ni ziyaret etmek için en uygun dönem olarak kabul ediliyor. Ülkenin ekvatoral kuşakta yer almasının bir sonucu olarak özellikle adalarda geniş yağmur ormanları bulunuyor. Bu flora zenginliği; goril, şempanze, fil ve leopar gibi vahşi hayvanların oluşturduğu yaban hayatı için de uygun bir ortam oluşturuyor.

Petrol ticareti ve kakao ihracatı ülke ekonomisini ayakta tutan en önemli unsurlar. Atlantik Okyanusu’na kıyısı olmasına ve anakaraya bağlı beş adaya sahip olmasına rağmen Ekvator Ginesi’nde balıkçılık neredeyse hiç yapılmıyor. Ülke mutfağında Afrika ve İspanyol mutfağının etkileri görülüyor. Dünya mutfağının farklı örneklerini de ülkede rahatça bulmanız mümkün. Tropikal meyve çeşitliliği de oldukça fazla.

Ülkede bulunduğunuz süre boyunca şebeke suyunu içmemeye ve taze meyve gibi yiyeceklerinizi bu suyla yıkamamaya özen göstermelisiniz. Seyahatinizden önce sarıhumma ve sıtma gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşı yaptırmalısınız.

Hırsızlık ve kapkaç ülkede yaygın olduğundan gezilerinizde yanınıza fazla nakit almamaya ve değerli eşya taşımamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca Ekvator Ginesi halkının ve devlet çalışanlarının fotoğraf çekimine sıcak bakmadığını da unutmamalısınız.

Turizm Ekvator Ginesi’nde fazla gelişmediği gibi sektöre yönelik yeni yatırımların da fazla olduğunu söylemek pek mümkün değil ancak yine de Afrika kültürünü yakından tanımak, Piko Basile ve Monte Alen Ulusal Parkı gibi vahşi doğayla iç içe olabileceğiniz turlara katılmak, aynı zamanda güzel kumsallarda okyanusun ve güneşin tadını çıkarmak için Ekvator Ginesi en uygun destinasyonlardan biri.

Ekvator Ginesi’nin tüm güzelliklerini keşfetmek için en uygun uçak bileti fırsatlarını Enuygun.com’da bulabilir, karşılaştırabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Ekvator Ginesi Semtleri