Ebeltoft Otelleri

En uygun Ebeltoft otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Ebeltoft otellerini listele.

Ebeltoft Hakkında

Danimarka’nın orta doğu kıyısında eski bir liman kenti olan Ebeltoft’un arnavut kaldırımlı sokakları, asırlık ahşap evleri  ile eski şehir merkezi turistler için çekim merkezidir. Eski şehir merkezinin korunması için 1960’lı yıllardan bu yana, hem Şehir Konseyi hem Danimarka Ulusal Müzesi birlikte çalışıyor.

Ebeltoft; marinası, çocuk dostu plajları ile özellikle Haziran, Temmuz, Ağustos aylarında Danimarka’nın turistik ve canlı noktalarından biri haline gelir. Bu popülaritenin en önemli nedeni ise, çoğunlukla ahşap ve lüks yapımlı Ebeltoft yaz evleridir. Özellikle gençlerin büyük ölçüde ilgisini çeken Avrupa Film Koleji de Ebeltoft’un adının duyulmasına katkıda bulunan saygın kurslar sunan bir kolejdir. 

1860 yılında inşa edilen, hala orjinal malzeme ve yöntemlere uygun olarak işlem görmekte olan dünyanın en uzun ahşap savaş gemisi Fregatten Jylland’ı mutlaka görmelisiniz. Kraliyet salonlarına ve topun ateşlenme anına bir şans verin ve tarihin gözlerinizin önünde canlanmasını izleyin.

1985 yılında Ebeltoft’un cam sanatçıları Finn Lynggaard ve eşi Tchai Munch tarafından kurulan Glasmuseet Ebeltoft’u gezerek, cam sanatında Danimarka esintisini inceleyebilir, muhteşem sergileri gezebilirsiniz. Ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz eski şehir merkezinde bulunan Farvergardeb müzesinde, bahçeyi gezebilir, satılık kazaklara göz gezdirebilirsiniz.

“Doğada neler yapılabilir?” diye merak ederseniz, Ebeltoft’a yaklaşık 30 dakikalık sürüş uzaklığında bulunan Skandinavisk Dyrepark’a giderek, kutup ayılarını görebilirsiniz. Yine doğayla baş başa zaman geçirmek için bisiklet kiralamak da burada yapacağınız keşif dolu bir aktivite olabilir.

Tipik bir İskandinav ülkesi olan Danimarka’da da balık, et ve patates ekseninde şekillenen Ebeltoft yerel mutfağında, Fransız mutfağının da izleri de görülür. Bira severleri de mutlu edecek mutfağında, farklı bira tadımları yapmanız mümkün.

Danimarka’nın kışları diğer komşularına kıyasla çok daha sakin ve ılıman geçmektedir. Ancak Haziran, Temmuz, Ağustos ayları; Ebeltoft’u ziyaret ve tam anlamıyla bir yaz tatili yapmak için en uygun zamandır.

x