2. Sayfa Düzce Otelleri Ara

En uygun Düzce otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Düzce otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Düzce Hakkında

Eşsiz doğası ve antik kentiyle meşhur Düzce, Karadeniz’in batısında yer alan illerimizden biri. Tarihi günümüzden çok öncesinde başlayan Düzce, Hititler, Bizans ve Osmanlılar döneminde de yerleşim alanı olarak kullanılıyordu. Özellikle 15. yüzyıl ve sonrasında popüler hale gelen bölge, günümüzde geniş tarım arazileriyle ve gelişmiş sanayisiyle biliniyor. Geçmişte yaşanan büyük depremde büyük hasar gören şehirde bugün bile depremden zarar gören bazı yapılara rastlamak mümkün. İstanbul ve Ankara’ya karayoluyla yaklaşık 3 saat uzaklıkta bulunan Düzce’ye Bursa ve Zonguldak’tan 2-3 saatte, Kocaeli’nden ise aracınızla 1,5 saatte ulaşabilirsiniz.  

Düzce’yi ziyaret ettiğinizde Tabak ve Küçük Melen çaylarına yakın bir bölgede inşa edilen eski antik kenti gezebilirsiniz. Şehrin yaylaları ise adrenalini yüksek macera sporları için adeta bir cennet. Yıl içinde çeşitli dallarda yarışmalara sahne olan Düzce yaylalarına yazın kent merkezinin sıcağından kaçmak için de çıkabilirsiniz. Eğer yamaç paraşütü yapmak isterseniz, Düzce’ye bağlı Gölyaka ilçesinin yolunu tutabilirsiniz. Karadeniz’e kıyısı bulunan Düzce’de özellikle Akçakoca tarafları deniz tatili yapmak isteyen ziyaretçileri bekliyor. Akçakoca’nın harika plajından denize girmenin dışında burada dalış ve rüzgar sörfü gibi alternatif aktivitelerin de sizi beklediğini unutmayın.

Düzce’nin mutfağı börek, gözleme ve ekmek gibi geleneksel hamur işleri ağırlıklı. Şehirde çok lezzetli Arnavut böreği veya Boşnak böreği yiyebilirsiniz. Karalahana yemeği ve tavuklu keşkek ise Düzce sınırlarını terk etmeden muhakkak tadılması gereken diğer enfes yemeklerden.

Düzce Semtleri