Dundalk Otelleri Ara

En uygun Dundalk otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dundalk otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dundalk Hakkında

Dundalk Kasabası, İrlanda’nın  Louth Kontluğu’nda  yer alır. Castletown  Nehri üzerinde bulunan Dundalk aynı zamanda Dublin ile Belfast şehirleri arasında kalan konumuyla  İrlanda’nın en kuzey sınırında bulunur.  
Dundalk, Dublin ile Belfast arasındaki orta noktada endüstriyel merkez olarak rol oynamakla birlikte çevresel güzellikleriyle de ilgi çeken özelliklere sahiptir.
16. ve 17. yüzyıllarda yaşadığı savaşlardan bozulmadan günümüze kadar gelebilen kasaba, o yıllardaki toprak ağası James Hamilton tarafından başlatılan yeniden kalkınma planı sayesinde çağdaş bir döneme girebilmiştir. 1700’lü yıllarda temeli atılan gelişmelerle  Dundalk, şimdi İrlanda’nın 7. büyük  endüstriyel  kenti olarak varlığını sürdürüyor.  Dundalk, görülmeye değer neoklasik mimari tarzında inşa edilmiş bir adliye binasına ve neogotik katedrale sahiptir. Ayrıca bu yapıların yakınındaki birçok ödül kazanmış tarihi kasaba müzesi de Dundalk’ta mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında yer alır.
Kasabanın yeşil yerlerinden Stephenstown Pond Doğa Parkı, aile pikniği için oldukça uygun alan sağlarken, Dairy Maid kahve dükkanı da kasabadaki mola verme yerlerinin başında gelir.  Dundalk tüm özelliklerinin yanı sıra gurur duyulan uzun bir futbol tarihine de sahiptir.  Ayrıca kasaba düzenlediği geniş spor aktiviteleri ile de tanınır. Dundalk’a Dublin- Belfast demir yolu hattı ile ulaşılabilir.