Dun Laoghaire Otelleri Ara

En uygun Dun Laoghaire otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dun Laoghaire otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dun Laoghaire Hakkında

İrlanda’nın Dun Laoghaire şehri,  Dublin şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta, 200 yıllık bir liman kıyısında bulunuyor. Palmiye ağaçları arasındaki parlak boyalı villaları, yemyeşil parkları, geleneksel publarıyla şık bir siluete sahip şehir adını ise eski bir İrlanda kralından alıyor ve ‘kralın kalesi’ anlamını taşıyor.

Dun Laoghaire canlı enerjisi, birbirine yakın mesafede 220’nin üzerinde mağaza, pub, restoran ve kalabalık caddeleriyle sosyal bir şehir. Viktorya döneminden bu yana turizm açısından popüler olan şehrin ‘40 Ayak Sahili’, New York Times’ın ‘dünyada yüzülecek en iyi 10 yer’ listesinde bulunuyor.  Yerli halkın favori yüzme noktalarından olan sahil, özellikle Noel zamanlarında halkın soğuk suya atladığı yer olarak da biliniyor.

Şehrin kuruluş tarihi 1820’li yıllara dayanıyor. Tarihi limana birkaç dakikalık yürüme mesafesinde olan şehir, tarihi eserlerin sergilendiği Haigh Terrace'daki eski bir kilisede bulunan Ulusal Denizcilik Müzesi’ne de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca körfezin eşsiz manzarası önünde yükselen Viktorya dönemi çay salonlarının bulunduğu parkta da tarihi havayı hissedebiliyorsunuz. Dun Laoghaire Limanı’nın doğusu şehrin yürümek için en ideal yerlerinden olup, deniz fenerine kadar devam ediyor. Tarihi cazibesiyle şehrin en güzel yerlerinden olan bu yürüme şeridi 2,6 kilometre ve bisiklet sürmek için de çok uygun. Sanat ve sosyal aktivite açısından bir çok seçenek bulacağınız Pavilion Theatreşehrin en gözde mekanlarından biriyken, Dun Laoghaire’ın külahta dondurması da oldukça meşhur.

Dun Laoghaire’a en yakın havaalanı Dublin Havaalanı. Şehre transferinizi taksi veya havayolu otobüsleriyle gerçekleştirebiliyorsunuz.