Drogheda Otelleri Ara

En uygun Drogheda otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Drogheda otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Drogheda Hakkında

İrlanda’nın başkenti Dublin’in yaklaşık 48 km kuzeyinde yer alan Drogheda, Boyne Nehri boyunca uzanan, birbirinden güzel tarihi yapılar ve doğal parklara ev sahipliği yapan eşsiz bir yer. İrlanda’nın en ünlü yeme içme mekanlarına ev sahipliği yapan Drogheda’da konaklama tesisleri bakımından da sayısız alternatif var. Sanat, müzik ve eğlencenin başrolde olduğu Drogheda gece hayatı ise yılın her dönemi renkli ve hareketli.

Yüzölçümü bakımından küçük bir kasaba olan Drogheda’da şehir içi ulaşım genellikle otobüs ve taksilerle sağlanıyor, ancak kasabanın büyük bir bölümünü yürüyerek keşfetmek de mümkün. Drogheda’nın çok yakınındaki Termonfeckin ve Clogherhead sahil kasabalarına günübirlik turlarla gidebilirsiniz.

İsmen İrlandacada “Neolitik mezar höyüğü” anlamına gelen Newgrange, kasabanın en eski yapılarından biri. Tarihi Neolitik Çağ’a kadar uzanan bu yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Araştırmalara göre hem Stonehenge hem de Giza piramitlerinden daha eski olan Newgrange’yi gördükten sonra rotanızı, şehir merkezinin yaklaşık 5 km batısında yer alan Brú Na Bóinne Arkeoloji Parkı'na çevirebilirsiniz.

West Caddesi üzerinde konumlanan St. Peter Kilisesi, şehir merkezindeki St. Oliver Plunkett Tapınağı ve Highlanes Galerisi de Drogheda’da gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı. Drogheda’da alışveriş der demez akla ilk gelen yer şüphesiz Scotch Hall (İskoç Hali) oluyor. Bu büyük alışveriş halinde çok sayıda hediyelik eşya dükkanı da var. Genellikle dünya markalarının bulunduğu mağazalardan oluşan Laurence Town Center’a da gidebilirsiniz.

Drogheda’da İrlanda mutfağına özgü lezzetler tadabileceğiniz yeme içme mekanlarının başında Bizou geliyor. Restoran menüsünün vazgeçilmezleri ise sebzeli ve pastırmalı makarna ile deniz ürünlerinden oluşan spesiyaller. Bir diğer ünlü yeme içme mekanı olan Salty House’da kanguru bifteğinin tadına bakabilir ve eşsiz şaraplarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Lawrence Street’teki McPhails adındaki mekan da Drogheda’nın en ünlü barı olma özelliğine sahip.