Dominik Otelleri Ara

En uygun Dominik otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dominik otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dominik Hakkında

Harika kumsalları ve nefis denizi sayesinde tüm dünyanın hayran olduğu Karayipler’in Küçük Antiller bölgesinde yer alan Dominika, ünlü kâşif Kristof Kolomb tarafından keşfedilmiş bir okyanus ülkesi. Yüzyıllar boyu İspanyol, Fransız ve İngiliz sömürgesinde kalan ülke, bağımsızlığını kazanmasına rağmen hala dış desteklerle ayakta kalmaya çalışıyor.

Karayip yerlileri, Avrupalılar ve Afrikalıların iç içe yaşadığı ülkede sıklıkla yaşanan doğal afetler yıkıcı sonuçlar doğuruyor. Karayip Denizi ile Kuzey Atlantik Okyanusu’nun kıyısında yer alan Dominika, Porto Riko ve Trinidad&Tobago ile sınır komşuluğu yapıyor. Sıcak ve nemli bir iklimin yaşandığı Dominika’da zaman zaman çok sert kasırgalar ve seller yaşanıyor. Mevsimler arası geçişlerde alize rüzgârlarına ve yoğun yağışlara rastlansa da ülkede genelde sıcak bir hava yaşanıyor.

Modern yapılara ve ülkeyi dünyayla bağlayan tek limana sahip olan Roseau, Dominika’nın başkentliğini de yapıyor. Okyanusun dev dalgalarının kıyısı boyunca uzandığı Calibishie şehri, sörf düşkünlerinin akınına uğruyor. Dünyanın farklı bölgelerinden şehre gelen sörf tutkunları muhteşem okyanus dalgalarının ve bu nefis şehrin yarattığı atmosferle unutulmaz anlar yaşıyor.

Dominika’nın sahip olduğu uçsuz bucaksız ormanlarda ve dağlarda tırmanış ve trekking yapmak isteyenler için tüm yıl farklı aktiviteler düzenleniyor. Karayip ülkeleriyle benzerlik gösteren Dominika mutfağının vazgeçilmezi keçi ve kuzu eti. Sizi şaşırtacak lezzetleri tadabileceğiniz ülkede, aynı zamanda pek çok İngiliz ve Fransız mutfaklarının servis edildiği restoran da faaliyet gösteriyor.

Yirmi bir gün süreyle vizesiz dolaşma imkânına sahip olduğunuz Dominika’nın muhteşem güzelliklerine tanık olmak istiyorsanız, size en uygun uçak bileti fiyatlarını Enuygun.com’dan inceleyebilirsiniz.