Djibouti Otelleri Ara

En uygun Djibouti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Djibouti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Djibouti Hakkında

Cibuti Eritre, Etiyopya ve Somali gibi ülkelerle çevrili küçük bir Doğu Afrika ülkesi olan aynı adlı ülkenin başkentidir. Karşı kıyısında bulunan Yemen’le arasında Aden Körfezi bulunur. Kentin kuzeybatısında bulunan liman hem Cibuti çevresinde bulunan Etiyopya gibi ülkelerin ticari faaliyetleri için de hayati nitelik taşır.

Bulunduğu konum nedeniyle yıl boyu yüksek sıcaklıkların görüldüğü şehri ziyaret etmek için Ekim-Kasım dönemi en uygun zamanlardır. Bu dönemde hava bir miktar serinleyerek şehri daha rahat keşfetme ve gezme olanağı tanır. Şehre Türkiye’den doğrudan uçuşlar bulunmasa da Afrika’nın birçok kentinden aktarmalı olarak ulaşmak mümkündür. Yeme içme konusunda da genellikle yerel tatlar sunan şehirde et yemekleri çok sevilir ve tüketilir. Ayrıca Afrika başta olmak üzere dünya mutfağının farklı lezzetlerini de burada bulmanız mümkün. Ancak genellikle temiz ve lezzetli seçenekler sunan bu restoranlarda fiyatların çok uygun olmadığını da unutmayın. Şehirde gezilecek yerlerin başında ise göz alıcı mimarisi ile Başkanlık Sarayı, ilginç yapısıyla dikkat çeken Hamoudi Camisi ve Assal Gölü çevresi gelir.

Şehirde özellikle Nisan-Eylül döneminde kuraklık nedeniyle sağlıklı içme suyu bulmanın sorun olabileceğini ve bu durumun getirdiği salgın hastalıklara karşı dikkatli olmanız gerektiğini unutumayın. Şehre gelmeden önce koruyucu aşı olmanız ve şebeke suyu yerine şişe sularını tercih etmeniz daha sağlıklı ve rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlayacaktır.