Dingle Otelleri Ara

En uygun Dingle otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dingle otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dingle Hakkında

İrlanda’nın güneybatısından  Atlantik Okyanusu’na uzanan  Dingle Yarımadası, Kerry Eyaleti’nde yer alıyor. Doğal güzellikleri, National Geographic tarafından tescillenmiş olan Dingle, dünya üzerindeki en güzel yer ünvanına layık görülmüştür.
Dingle, yüksek dağları, müzik dolu ve canlı pubları, festivalleri ve birbirinden güzel manzaralar sunan kumsallarıyla, doğa,  kültür ve eğlenceyi aynı anda yaşamanızı sağlayan bir atmosfere sahiptir.
Dingle Town  adlı balıkçı limanı, yarımadanın kalbini oluşturur. Cloghane plajları rüzgar sörfçülerinin popüler yerleri arasındadır. Dingle yarımadası, Gaeltacht Bölgesi’yle de sanat ve geleneksel müzik severlerin gözdesi konumundadır.
Türlü festivallere ev sahipliği yapan yarımadada neredeyse yılın her ayı bir festival düzenleniyor.  Bu festivallerden, yemek , şarap , film, rüzgar ve yürüyüş festivalleri en bilinenler arasındadır.
Ayrıca kasaba, İrlanda Hükümeti tarafından, Gaelic yani İrlandaca konuşulması bakımından koruma altına alınmıştır.
Doğal güzellikleriyle akıllarda yer etmiş Dingle, aynı zamanda tarih öncesi kaleleri, eski Hristiyan kliseleri, kutsal kuyuları gibi gizemli bir tarihi özelliği de sahiptir.
Dingle Yarımadasına, en yakın konumda bulunan Tralee şehrinden araba, tren ve otobüsle ulaşabilirsiniz. Dingile Yarımadası,  Tralee’ye yaklaşık 50 km uzaklıktadır.