Denia Otelleri Ara

En uygun Denia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Denia otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Denia Hakkında

İspanya’nın Alicante bölgesinin kuzey ucunda bir şehir olan Denia, uzunluğu yirmi kilometreyi bulan altın kumlu plajları, barları ve restoranlarıyla ünlü. Şehrin isminin kökeni ise Arapça olup ‘yakın’ anlamına geliyor.

Köklü bir tarihi geçmişe sahip Denia, tam merkezinde yükselen 11. Yüzyıldan kalma Ortaçağ kalesiyle ve renkli balıkçı tekneleriyle muhteşem bir manzaraya sahip. Mesire alanı olarak düzenlenmiş kale surlarının eteklerinde manzarayı izlemek için gözlem noktaları da bulunuyor.  ‘Eski şehir’ denilen kale etrafında dönen tarihi yapılarının yanında, renkli balıkçı tezgahları, butikleri, prestijli marinası ve eski rüzgar değirmenleriyle şehir Avrupa turizminin gözbebeği konumunda.

Akdeniz’de Balear Adaları’nın yolcu limanı da olan Denia, Montgo Tabiat Parkı Dağları ile çevrili olup, renkli florası ve ilginç mağara oluşumlarıyla da dikkat çekiyor. Güneşin yılın 320 günü parladığı şehir tüplü ve şnorkelli dalış yapmak isteyenlerinde gözdesi ve en popüler İspanya bölgeleri arasında başı çekiyor. Denia’nın Avrupa mavi bayrak ödüllü plajları rüzgar sörfü gibi su sporları için de fırsat veriyor. Gece hayatı da gündüzleri gibi renkli olan şehirde, deniz kıyısında müziğin eksik olmadığı yüzlerce bar ve restoran bulunuyor.

Şehirde hava sıcaklığı mayıs ayında yükselmeye başlayıp temmuz ve ağustosta 30 dereceyi aşıyor. Akdeniz ikliminin canlı atmosferinin her daim sürdüğü şehri ziyaret etmek için en coşkulu zaman ise geleneksel boğa koşusunun yapıldığı temmuz ayları.

Denia, ayrıca İbiza ve Palma adalarına bir feribot yolculuğu kadar yakın mesafede. Mimarisi ile ünlü Valencia şehrine ise arabayla 40 dakikada ulaşabiliyorsunuz. Şehre en yakın havaalanı Alicante Airport ve Denia’yla mesefesi 106 kilometre. Bir diğer yakın havaalanı olan Valencia Havaalanı 121 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havaalanından şehre ulaşım için servisleri ve taksileri kullanabiliyorsunuz.