Demirköy Otelleri Ara

En uygun Demirköy otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Demirköy otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Demirköy Hakkında

Türkiye’nin en batısında yer alan ilçelerden Demirköy, Trakya şehirlerinden Kırklareli’nin tarihi bir yerleşimi. 15 ayrı köyden ve bir bucaktan meydana gelen Demirköy’ün büyük bölümü sık ormanlarla kaplı. Nüfusu toplamda 9 bine yaklaşan Demirköy, Bulgaristan sınırına oldukça yakın. Bu sayede ilçede Bulgar kültürünün izlerine rastlamak mümkün. İğneada longoz ormanlarına da yakın sayılabilecek ilçede hangi mevsim olursa olsun olağanüstü doğal güzellikleri görebilirsiniz.

Demirköy ve civarına seyahat ettiğinizde tenekede tavuk gibi nefis yerel yemekleriyle bilinen Beğendik Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. Bölgedeki köylerde ve Karadeniz kıyısına açılan plajlarda herhangi bir konaklama tesisi bulunmuyor. Bu da belki yörenin bu denli bakir ve temiz kalmasının başlıca nedenlerinden. Enfes doğasıyla gözlerinizi ve ruhunuzu dinlendirecek diğer bir adres ise Karanlık Köyü. Baharda yeşeren ağaçların arasındaki köy sanki yıllardır gizli kalmış bir masal kasabasını andırıyor. Demirköy ve yakınlarını keşfe çıktığınızda Bulanık Dere Longozu ile İğneada Feneri’ni de görebilirsiniz. Eğer çevrede geçireceğiniz iki gününüz veya daha fazla zamanınız varsa, bir gününüzü Saka Gölü Longozu ve Hamam Gölü Longozu gibi diğer longoz ormanlarını dolaşmak için ayırabilirsiniz.

Adını bölgede bulunan demir madenlerine borçlu olan Demirköy’de kış ayları oldukça soğuk geçiyor. Bu nedenle eğer mümkünse havaların daha ılıman değerlerde seyrettiği bahar aylarında burayı ziyaret etmeniz yerinde olur. Dilerseniz yaz aylarında çadırınızla birlikte gelebilir ve civardaki uygun alanlarda kamp yapabilirsiniz. Demirköy’e İstanbul’dan yaklaşık 3 saat içinde ulaşabilirsiniz. Kırklareli şehir merkezinden ve Edirne’den ise bölgeye yine araçla kolayca seyahat edebilirsiniz.

Demirköy Semtleri