Dayton Otelleri Ara

En uygun Dayton otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dayton otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dayton Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinde, kuzeydoğu bölümünde Miami Nehri Vadisi’nde yer alan Dayton’un takma adı Mücevher Kent. Ayrıca Wright Kardeşler’in doğum yeri olduğundan Dayton havacılığın doğduğu yer olarak da anılıyor. Şehir iş imkânları bakımından çok zengin olduğu gibi ekonomik gelişim anlamında tüm eyaletin lokomotifi konumunda bulunuyor. Havacılık, bilimsel araştırmalar, teknoloji yatırımları, bilgisayarcılık ve farklı sektörlerdeki büyük firmaların merkez idare birimlerine ev sahipliği yapma konusunda Dayton’un hatırı sayılır bir yeri bulunuyor. Kenti her yıl ortalama 2 milyon turist ziyaret ediyor ve bu ziyaretin baskın olan temel amacı iş gezisi oluyor.

Kentte nemli subtropikal iklimin etkileri görülüyor. Yaz ayları oldukça sıcak ve nemli geçerken, kış ayları soğuk ve kurak oluyor. Kış aylarında sıcaklık eksi değerlere düşüyor ve don olayları da görülüyor. Bahar mevsimleri, özellikle nisan, mayıs ve ekim ayları şehri ziyaret etmek için en uygun dönem olarak kabul ediliyor.

Dayton çok düzenli bir şehir yerleşim planına sahip. Cadde ve sokaklar birbirini 90 derecelik açıyla kesen düz yollardan oluşuyor. Otobüsler toplu taşımada önemli bir yer oluşturuyor. Alternatif olarak yer alan troleybüs sistemi de oldukça gelişmiş ve Dayton Amerika Birleşik Devletleri’nde en uzun troleybüs ağına sahip ikinci şehri. Dayton’da bisiklet kullanımı da oldukça yaygın ve 113 kilometrelik bisiklet yollarıyla ödül almış bir kent. Şehrin aynı zamanda hem yurtiçi hem yurtdışı uçuşlarının gerçekleştirildiği bir havalimanı bulunuyor.

Benjamin and Marian Schuster Performing Art Center, Dayton’da sanatın kalp atışlarını duyabileceğiniz en önemli yer. Oldukça etkileyici bir mimariye de sahip olan sanat merkezinde filarmoni orkestrasının konserleri, bale gösterileri, opera dinletileri gibi değerli performanslar sahneleniyor. Aynı şekilde tiyatro oyunları ve ünlü Broadway şovlarının sahnelendiği birçok sanat merkezi de şehirde bulunuyor.

Dayton çok sayıda müze ile bilim ve sanat merkezini de içinde barındırıyor. Öte yandan kent geneline yayılmış çok sayıda park ve doğal alan bulunuyor. Bu mekânlar özelikle doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için ya da mola durakları olarak ideal ortam sunuyor.

Dayton’un çok etnik bir yemek kültürü olmasa da hemen her Amerika Birleşik Devletleri şehrinde olduğu gibi biftek konusunda oldukça iddialı. Ayrıca şehir çok sayıdaki yerel pizza zincirlerinin olmasıyla tanınıyor.

Şehirde baskın dini inanış Hıristiyanlık olsa da tüm dinlere karşı gösterilen hoşgörü kentte kendini hissettiriyor ve birçok farklı dine mensup insan Dayton’da bir arada yaşıyor. Şehrin mimari simgelerinden birisi olan Historic Sacred Heart Kilisesi’nin yanı sıra kentte Müslümanlar için bir cami, Yahudiler için bir sinagog ve Hindular için bir tapınak da görmek mümkün.