David Otelleri Ara

En uygun David otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz David otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

David Hakkında

Panama’nın batısında, Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısında yer alan David, Chiriqui Eyaleti’nin başkenti. Kent David Nehri’nin okyanusla buluştuğu havzada, Cordillera de Talamanca Dağları’nın eteklerinde konumlanmış.

İmalat, ağır sanayi, ileri teknoloji ürünleri ve iletişim sektöründe ülkenin öncüsü konumunda olan David, eyaletin de ekonomi merkezi halinde. İşsizlik ve yoksulluk oranı hayli düşük olan şehirde yaşayan halk ağırlıklı olarak orta sınıf gelir düzeyine mensup kişilerden oluşuyor.

David aynı zamanda eğlence ve gece hayatı ile alışveriş dünyasının hareketliliği sayesinde turistik açıdan da değerli bir şehir haline gelmiş. Şehirde trekking, balıkçılık, tekne, kamp turları gibi geziler düzenleniyor. Taş bir yapı olan San Jose de David yıllara meydan okuyan mimarisi ile kentin tarihi simgelerinden biri. Cervantes Parkı şehir merkezinde soluklanmak için güzel bir vaha. Parkta yaşayan çeşitli kuş türleri, sincaplar ve iguanalar ortamı ayrıca şenlendiriyor. Finca Dracula ise iki binden fazla orkide türüne ev sahipliği yapan bir bahçe. Etkileyici peyzajı ile müthiş bir görsel şölen yaratırken çiçekler ve özellikle orkideler hakkında ziyaretçilere detaylı bilgi sunuyor.

David’de çok uygun fiyata yemek yiyebilirsiniz. Balık çeşitleri kentte denenmesi gereken lezzetlerin başında gelse de kakao, kahve, tropik meyveler ve taze hindistan cevizi suyu mutlaka tadılacaklar listenizde yer almalı. Bir çeşit rum olan yerel içecekleri Carta Vieja her yerde karşınıza çıkabilir. Özellikle gece kulüplerine bolca tüketilir ve genellikle masaya şişeyle servis edilir. Böyle bir mekânda şişesinin fiyatı yaklaşık 20 dolar oluyor.

David Orta Amerika’nın en yüksek sıcaklık değerlerine sahip. Sadece Cordillera de Talamanca Dağları’nın eteklerinde nispeten serin bir hava görülebiliyor. Şehirde sıcaklık yıl boyu ortalama 33-34 derece civarında ölçülüyor ve en fazla 20-21 dereceye kadar düşüyor. Nem oranı ise David’de her zaman yüksek oluyor. Yılın her ayında yağış alan David’de özellikle mayıs ile kasım ayları arasında yağışlar şiddetleniyor ve tropikal fırtınalar görülebiliyor. Bu nedenle aralık ayı ile nisan ayı arasındaki zaman dilimi kenti ziyaret etmek için en uygun dönem olarak kabul ediliyor.