9. Sayfa Dar es Salaam Otelleri Ara

En uygun Dar es Salaam otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dar es Salaam otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dar es Salaam Hakkında

Hint Okyanusu'ndan gelen rüzgarlarla serinleyen Darüsselam, Tanzanya'nın hem en kalabalık hem de en önemli merkezi konumunda. Ülkenin diğer gözde rotaları Zanzibar ve Klimanjaro kadar ünlü olmasa da en az onlar kadar göz alıcı bir yer. Arapça'da ''Barış Limanı'' anlamına gelen Darüsselam huzurlu kıyılarıyla bu adı fazlasıyla hak ettiğini kanıtlıyor. Ülkenin en büyük limanlarından birine de sahip şehrin aynı zamanda uluslararası ticarette önemli bir yeri var. Şehirde görülmeye değer yerler arasında ise, altın sarısı kumsallarıyla Oyster Bay, şehrin ve ülkenin tarihi ve kültürel zenginliğini gözler önüne seren Ulusal Müze ve iki saatlik bir tekne yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Zanzibar Adası öne çıkıyor. 

Ayrıca camileri, tapınakları ve zengin sokak kültürüyle Upanga bölgesi de görülmeye değer. Para birimi olarak Tanzanya Şilini kullanılsa da Amerikan Doları ve Euro da birçok yerde kabul ediliyor. Şehirde toplu taşıma çok aygın olmasa da belirli bölgelere otobüslerle ulaşabilirsiniz. Taksi birçok şehre göre daha pahalı ancak dilediğiniz yere kısa sürede ulaşmak için tercih edilebilir. Güney Yarımküre'de bulunan şehirde mevsimler de konumuna uygun olarak yaşanıyor. Eylül-şubat aylarında daha yüksek sıcakların yaşandığı şehri keşfetmek için en uygun dönem olarak derecelerin nispeten daha düşük seyrettiği temmuz ve ağustos ayları tercih edilebilir.

Ülkeye giriş için alınması gereken vizeye Türkiye vatandaşları uçakta dağıtılan formu doldurarak sahip olabilir. Şehirde deniz ve güneşin keyfini çıkarmak isterseniz, onlarca seçenek sizi bekliyor olacak. Bunlar arasında en iyileri olarak gösterilen Coco Beach ve Kigamboni'yi tercih edebilirsiniz. UNESCO tarafından korumaya alınan Serengeti Milli Parkı ile Masai köyleri gezisi de şehre geldiğinizde mutlaka birkaç gününüzü ayırmanız gereken etkinlikler arasında. Bu parkı gezerken vahşi hayvanları doğal yaşam alanlarında görmenin heyecanını yaşayabilir, birbirinden renkli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Görmekten keyif alacağınız yerlerden biri de onlarca balığın çok uygun fiyatlarla satıldığı balık pazarı. İsterseniz çiğ alıp kendiniz pişirebilir, isterseniz de hemen orada pişirtip taze balıklarla karnınızı doyurabilirsiniz. Şehirde dikkat edilmesi gereken şeylerin başında bulaşıcı hastalıklar geliyor. Özellikle Tifo aşısı olmadan ülkeye giriş yapmanız kesinlikle tavsite edilmez. Kentin sosyal ve kültürel zenginliği burada yaşayanları da çok iyi yansıtıyor. Arap, Çinli, Hintli ve Türklerin de yaşadığı Darüsselam yerel çeşitlilikte de birçok şehirle yarışır nitelikte. Yeme içme konusunda da ziyaretçilerini birbirinden lezzetli alternatiflerle şaşırtan Darüsselam'da ne yenir derseniz, taze balık, deniz ürünleri ve tropik meyveler sayılabilir. Şehre İstanbul'dan Türk Hava Yolları'nın direkt seferleri de var ve iki şehir arasında uçuş yaklaşık 7 saat sürüyor.

Dar es Salaam Galeri