Danimarka Otelleri Ara

En uygun Danimarka otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Danimarka otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Danimarka Hakkında

Kuzeyin görkemli ülkesi Danimarka, köklü geçmişi ve gelişmiş ekonomisiyle Avrupa'nın en önemli merkezlerinden biri olarak anılıyor. İki ada üzerine kurulu olan Danimarka, aynı zamanda Avrupa'nın Baltık Denizi ve Atlas Okyanusu'na açılan önemli limanlarına sahip. Barışçıl bir politika izleyen Danimarka, dünyanın farklı ülkelerinden gelen çok sayıda göçmene vatandaşlık imkânı veriyor.

Avrupa Birliği üyeliğine 1973’te kabul edilen Danimarka’da ekonominin temel lokomotiflerini, makine, teknik cihazlar, sağlık ürünleri, et ve süt ürünleri ile balıkçılık ve deniz ürünleri oluşturuyor. Kendisine bağlı olan İzlanda’ya 1944’te bağımsızlığını veren Danimarka, bugün İsveç ve Almanya ile sınır komşusu. Aynı zamanda Faroe Adaları ve Grönland, bugün hala Danimarka’ya bağlı özerk bölgeler. Büyük çoğunluğu buzullarla kaplı Grönland, buzulların erimeye başlamasıyla bulunan yer altı zenginlikleri ve gemiler için ortaya çıkan yeni ticaret rotaları sayesinde gitgide önemli bir çekim merkezi haline geliyor.

Danimarka’da kış aylarında güneş yüzünü fazla göstermezken sıcaklıklar genellikle 1-4 derece arasında ölçülüyor, yazları ise sıcaklık 16-17 derece civarında. Soğuk bir iklime sahip Danimarka'da irili ufaklı 450'nin üzerinde ada var. Başkent Kopenhag’ın yanı sıra ülkede birçok şehir, yapıları ve doğal güzellikleriyle merak uyandırıyor. Ülkenin en önemli limanının sahibi Arhus, yeraltı zenginlikleri, botanik bahçeleri ve dünya standartlarının üzerinde yapılarıyla başkent ile yarışıyor.

Önemli bir ticaret kenti olan Odense ise ismini İskandinav kralı Odin’den alıyor. Neredeyse yarım asırdır düzenlenen Kopenhag Karnavalı, her yıl binlerce turisti ve çok sayıda müzik grubunu ağırlıyor. Üç gün süren karnavalda, müzik ve dans gruplarının coşkusuyla eğlencenin sardığı sokaklarda eşsiz Danimarka lezzetleri de katılımcılara sunuluyor. Dünyanın pek çok ünlü isminin sanatsal ve kültürel faaliyetler için ziyaret ettiği Danimarka, yıl boyunca düzenlenen konserler, paneller ve konferanslarla dünyada önemli bir yere sahip.

Denizleri ve bereketli toprakları sayesinde Danimarka'da başta deniz ürünleri olmak üzere gelişmiş ve zengin bir mutfak kültürü var. Lezzetli salatalar, eşsiz somon yemekleri ve Danimarka’ya has börekler başta olmak üzere ülke mutfağından örnekleri tatmak için Enuygun.com'dan en uygun seferleri karşılaştırabilir, ziyaret edebilir ve güncel uçuş fırsatlarına göz atabilirsiniz. 

Schengen Bölgesi’ne 2001 yılında giren Danimarka’yı ziyaret edebilmek için (Grönland ve Faroe Adaları Schengen’den muaf) vize işlemlerinizi öncelikle tamamlamanız gerekiyor.

Danimarka Semtleri