Çeşme Dalyan Otelleri Ara

En uygun Çeşme Dalyan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çeşme Dalyan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çeşme Dalyan Hakkında

Dalyan, İzmir’e bağlı turizm cenneti Çeşme’de yer alan tarihi bir yerleşim. Eskiden daha çok Rumların yaşadığı bölgede geçim kaynağı daha çok balıkçılıktı. Günümüzde ise hem yerli hem de yabancı turistlerin bölgeye ilgisinin gitgide artmasıyla turizm ön plana çıkıyor. Dalyan’da Ege’nin berrak mavisine açılan sahil boyunca dizilen balıkçılarda yemeğinizi yiyebilir, daha sonra hava sıcaklığı da elverişliyse, denize girerek rahatlayabilirsiniz.  

Eğer popüler şarkılar eşliğinde eğlenerek güneşlenmek isterseniz, Dalyan’da tatil yapan gençler arasında oldukça popüler sayılan Aya Yorgi Koyu’ndaki plajlara gelebilirsiniz. Ali Bostan ve Kocakarı plajları ise daha mütevazı ve sakin bir atmosfer arayanlar için ideal. Çeşme’ye, sonrasında Dalyan’a ulaşmak için İzmir şehir merkezinden hareket eden ve yaz aylarında seferleri sıklaşan Çeşme otobüslerine binebilirsiniz. Yaklaşık bir saatte tamamlanan yolculuk özel aracıyla gelenler için biraz daha kısa sürüyor.  

Dalyan’da ve genel olarak Çeşme’de kumru ve midye dolma gibi İzmir’in dillere destan lezzetlerini muhakkak tadın. Yazın geldiğinizde ise bölgedeki meşhur dondurmacılarda damla sakızlı dondurmayla kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Dalyan’da hava sıcaklığı özellikle yazın öğle saatlerinde oldukça yüksek. Bu mevsimde geliyorsanız, çantanızda mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucularınızı bulundurmalısınız. Ziyaretçilerini Ege Denizi’nin göz alıcı mavisiyle kucaklayan Dalyan’da yazın turistler otelleri dolduruyor ve dolayısıyla fiyatlar bahar ve kışa göre hayli yüksek. Buna karşın Dalyan’a soğuk kış günlerinde seyahat ediyorsanız, Çeşme otelleri daha uygun fiyatlı olabiliyor ve Çeşme’nin meşhur kaplıcalarında içinizi ısıtacak bir tatil geçirebilirsiniz.