Dalyan Ortaca Otelleri Ara

En uygun Dalyan Ortaca otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dalyan Ortaca otellerini listele.

Dalyan Ortaca Hakkında

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan, dünyaca ünlü İztuzu Plajı ve buraya yumurtalarını bırakan deniz kaplumbağaları ile bilinen popüler bir tatil beldesi. Akdeniz ile Köyceğiz Gölü’nün bir araya geldiği noktada kurulan beldede 8 bin nüfus yaşıyor. Geçmişte daha çok pamuk tarımı ve balıkçılık sayesinde geçimini sağlayan beldede günümüzde turizm faaliyetleri önem taşıyor. Dalyan’ın çevresinde pek çok popüler tatil yöresi var. Buna karşılık bölge yazın en sıcak günlerinde bile çok fazla kalabalık ve yoğun sayılmaz. Bunun nedeni ise Dalyan’a ulaşımın Akdeniz’deki diğer tatil yerlerine göre nispeten daha zor olması.

Sahildeki teknelere binerek nehrin kıyısında bulunan eski kaya mezarlarını görebilirsiniz. Üstelik bu geziler sırasında yörenin meşhur mavi yengeciyle de karşılaşma şansınız var. Tarihi antik tiyatro ise Dalyan ziyaretçilerini cezbeden bir diğer önemli eski kalıntı. Dalyan’a kaplumbağaların yumurtlama sezonu olan Haziran veya Temmuz aylarında gediğinizde uzmanlar eşliğinde kumsalda keşif gezilerine çıkabilir, hayli ilginç dakikalar geçirebilirsiniz.  

İztuzu Plajı ve çevresinin doğal koruma alanı olması nedeniyle herhangi bir konaklama tesisi plajda yer almıyor. Ancak Dalyan ve civarındaki çok sayıda küçük Dalyan otelleri veya pansiyona rezervasyon yaptırarak burada tatil yapabilirsiniz. Akdeniz kıyısındaki bölgede tüm yıl ılıman ve sıcak hava ziyaretçilere etkisini hissettiriyor. Eğer fazla sıcaktan bunalmadan rahatça seyahatinizi tamamlamak isterseniz, ilkbahar veya sonbaharın ılık günlerinde burayı tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında Dalyan’da sıcaklıkların çoğu zaman 30 hatta bazen 40 derecenin üzerinde ölçüldüğünü anımsatalım.  

x