Dalian Otelleri Ara

En uygun Dalian otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dalian otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dalian Hakkında

Çin’in kuzeydoğusunda bulunan Liaoning Eyaleti’ne bağlı Dalian, Sarı Deniz ile Bohai Denizi arasında uzanan bir yarımada. Bir liman kenti olan Dalian ülke için önemli bir finans, ticaret, gemicilik ve lojistik merkezi konumunda.

Dalian’da haziran ile ağustos ayları arasında devam eden sıcak, nemli ve bol yağışlı yaz aylarını oldukça soğuk kış ayları takip ediyor. Bahar ayları Dalian’ı ziyaret etmek için en uygun dönem.

Çin’de görmeye alışık olduğumuz yoğun bisiklet kullanımı yokuşlu yolları nedeniyle Dalian’da hiç yaygın değil. Dalian’da şehiriçi ulaşım otobüslerle ve çok daha önemlisi metro ile yapılıyor. Dalian’da metro ağı son derece gelişmiş. Şehir oldukça büyük bir uluslararası havalimanına da sahip.

Dalian çevresinde çok sayıda küçük ada bulunuyor. Hem Dalian’da hem de Dalian’a bağlı bu adalarda birçok güzel plaj var. Bu durum şehri turistik açıdan da oldukça değerli kılıyor. Asya’nın en büyük kent meydanı olan Xinghai Meydanı da Dalian’da bulunuyor. Labor Park ise kentin en yüksek noktalarından birine ev sahipliği yapıyor ve görülmeye değer bir Dalian manzarası sunuyor. Dalian Forest Zoo sıkılmadan tüm gün vakit geçirebileceğiniz aktivite dolu turistik bir doğal yaşam alanı. Eğer seyahatiniz nisan ayı sonuna denk geliyorsa mutlaka Long Wanstang Köyü’ne gidip binlerce cherry blossom ağacının oluşturduğu görsel şölene tanık olun.

Şehirde hatırı sayılır miktarda termal su kaynağı mevcut. Bu nedenle Dalian’da çokça termal otel var. Öte yandan kış aylarında bol kar yağışı alan şehirde kış turizmi ve kış sporları da her geçen gün biraz daha popüler hâle geliyor. Şehirde kış turizmine yönelik konaklama merkezleri de bulunuyor.

Mısır ekmeği ile tüketilen tuzlanmış balık özellikle denenmesi gereken yerel lezzetlerin başında geliyor. Ancak Dalian’da tamamen yöreye özgü yöntemlerle yapılan çok değişik deniz mahsulleri bulabilirsiniz.