Çukurova Otelleri Ara

En uygun Çukurova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Çukurova otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Çukurova Hakkında

Adana sınırlarında yer alan Çukurova, şehrin 4 merkez ilçesinden biri olarak dikkat çekiyor. Karaisalı, Tarsus ve Seyhan gibi ilçelerle komşu olan Çukurova’da Akdeniz iklimi etkili. İlçede ortalama sıcaklıklar 9 ile 28 derece arasında değişiyor. Yaz aylarında artan nem miktarı ile birlikte hissedilen sıcaklıklar çok daha yüksek seviyelere ulaşıyor. Nüfusu 330 bine yaklaşan Çukurova’da 27 farklı mahalle yer alıyor. Belediye Evleri Mahallesi, Toros Mahallesi, Yurt Mahallesi ve Güzelyalı Mahallesi, Çukurova’ya bağlı mahallelerden birkaçı.

1980’li yıllara dek geniş ağaçlık arazilerle çevrili olan ilçe aslında çok eski bir yerleşim sayılmaz. Son dönemlerde inşa edilen yüksek apartmanlar ve az katlı villalar Çukurova’nın günümüzdeki çehresini meydana getiriyor. İlçe sınırlarında yer alan Turgut Özal Bulvarı ve Kenan Evren Bulvarı civarında şık kebap restoranlarını bulabilir, buralarda şehrin meşhur kebabından tatma sansını değerlendirebilirsiniz. Seyhan Gölü’nün kıyısında yer alan Adnan Menderes Bulvarı ise daha çok göl kenarında yürümek, keyifli zaman geçirmek ve piknik yapmak isteyen Adanalıların gözdesi. Bu bölgede bulunan Adana otelleri, görmeniz gereken yerlere oldukça yakın konumlanmıştır. 

Dünyaca meşhur kebabıyla bilinen Adana’ya bağlı Çukurova’da çorba, lahmacun ve şalgam suyu gibi tatları deneyebileceğiniz sayısız mekan mevcut. Sabahın erken saatlerinden itibaren buralara gelerek Adana’ya has lezzetlerin tadını çıkarabilirsiniz. Kaymaklı kadayıf, muzlu süt ve künefe ise yemekten sonra tatlı bir şeyler atıştırmak adına hayli ideal. İlçeye ulaşmak için önce Türkiye’nin dört bir noktasından direkt veya bağlantılı seferlerle Adana’ya uçmanız gerekiyor. Havalimanına inişinizin ardından terminal önünde 24 saat yolcuları bekleyen taksilerle veya önceden kiralayacağınız otomobille Çukurova’da dilediğiniz noktaya gelebilirsiniz.

Çukurova Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Ağustos Nisan 315,20 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.