Craiova Otelleri Ara

En uygun Craiova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Craiova otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Craiova Hakkında

omanya’nın güneybatısında yer alan Craiova, aynı zamanda ülkenin en büyük 6 şehrinden biri olarak üne sahip. Bükreş’ten sonra ülkenin en önemli ticari merkezleri arasında gösterilen Craiova’da modern yapılar ile göz kamaştıran tarihi eserler bir arada yer alıyor. Tarihte ünlü Craioveşti ailesinin yaşadığı bu harika şehirde çok sayıda farklı kültürün izlerini bugün de tarihi caddelerde görmek mümkün.

Şehirde ziyaretçiler tarafından mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazıları ise heybetli yapısıyla hayranlık uyandıran Constantin Mihail Sarayı, Bibescu Manor Evi, Oltenia Müzesi ve Craiova Üniversitesi. Kenti ziyaret etmek için en ideal zaman aralığı ise ilkbahardan yaz sonuna dek süren ve sıcak havanın etkili olduğu dönem. Yılın diğer zamanlarında şehirde bambaşka güzellikler ziyaretçileri karşılıyor ancak kış aylarında hava koşulları kısmen zorlayıcı olabiliyor.

Kentte toplu taşıma araçları da gelişmiş durumda ve ziyaretçiler bu araçları kullanarak şehrin birçok noktasına kolaylıkla seyahat etme olanağına sahipler. Kentte otobüsler ve trenler günün büyük bölümünde yolcularına hizmet veriyor. Craiova Havalimanı ise şehrin ziyaretçilerini modern ve rahat ortamı ile karşılıyor.