Cotonou Otelleri Ara

En uygun Cotonou otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Cotonou otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Cotonou Hakkında

Afrika ülkesi Benin’in başkenti ve en büyük şehri Cotonou, aynı zamanda bölgenin en önemli liman şehirlerinden biridir. Genellikle yıl boyu kurak geçen iklim Mart Haziran ve Ekim-Kasım aylarında yerini yağışlı ve ılıman mevsime bırakır. Sahip olduğu büyük liman ve ülkenin başkenti olmasının da etkisiyle şehirde ticaret gelişmiştir. Özellikle çevre ülkeler ve Afrika’nın diğer bölgelerine yapılan ticari alışverişler burayı bölgenin önemli güçlerinden biri haline getirmiştir.

Uzun ve geniş sahil şeridiyle öne çıkan Cotonou’da görülmesi gereken yerlerin başında heybetli yapısı ve göz alıcı mimarisi ile öne çıkan Cotonou Katedrali, birçok yerel meyve ve sebzenin yanı sıra seyyar tezgahlerdan hediyelik eşyalar da alabileceğiniz tarihi pazar ve geniş kumsalıyla göz kamaştıran Fidrasse ve çevresi de görülmesi gereken yerler arasında.

Ayrıca Cotonou ziyaretinizi tamamladıktan sonra Nijerya’nın tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan şehri Lagos’u da görebilirsiniz. Gece hayatı ve alışveriş için de çok çeşitli ve uygun fiyatlı alternatifler sunan kentte Dantokpa Market olarak geçen yerel pazarı da gezmeden dönmeyin.