Comodoro Rivadavia Otelleri Ara

En uygun Comodoro Rivadavia otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Comodoro Rivadavia otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Comodoro Rivadavia Hakkında

Arjantin'in Patagonya'daki Chubut eyaletinde yer alan Comodoro Rivadavia, Neuquén'den sonra en büyük ikinci Patagonya şehridir. Atlantik kıyısındaki San Jorge Körfezi’nde yer alan capcanlı şehir, turistlerin ve yerel halkın odağındadır. Enteresan sergiler yakalayacağınız müzeler için başlangıç noktanız; petrol işleme makinelerinin ser gilendiği, Museo Nacional del Petróleo olabilir. Aynı zamanda bir kültür merkezi olan Museo Ferroportuario’da bulunan müzede ise, liman ve demiryolu hattının tarihini inceleyebilirsiniz. Antonio Garcés Bölgesel Patagonya Müzesi ise şehrin tarihini ve bölgenin doğası, jeolojisi hakkında genel bir bakış sunuyor. 

Şehrin muhteşem manzarasını ve etkileyici bir gün batımı izlemek için El Chenque Tepesi'ne tırmanabilirsiniz. Merkezin kuzey doğusunda yer alan iki ayrı şehir plajı da yüzmek ve çevredeki kafelerde dinlenmek için güzel bir tercih olabilir. Avenida Rivadavia'nın kuzeyi ve Francia caddesi ile sahil şeridi arasında yer alan şehir merkezinde alışveriş için bolca seçenek bulabilirsiniz. Alışverişinizin yorgunluğunu burada yer alan kafe ve restoranlarda atabilirsiniz.

Victoria Adası ve çeşitli ağaç ve bitki türleriyle büyüleyici Arrayanes Ulusal Parkı arasında uzanan sularda, keyifli bir tekne turu yapabilirsiniz. Bu rehberli tur sırasında uğrayacağınız Quetrihue yarımadasında, inanılmaz manzaralar sunan ormanda gezinebilirsiniz. Katılabileceğiniz bir diğer özel tur da Nahuel Huapi gölünü kapsıyor. Gölün enfes sularında gezebilir, çizilen rota boyunca özel manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Arjantin’in en güzel plajlarından birine ev sahipliği yapan Rada Tilly, Comodoro Rivadavi’ye yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Çoğunlukla Şilililer tarafından ziyaret edilen Rada Tilly’de ucuz konaklama ve yeme içme imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Ruta Nacional ve Caleta Olivia'nın güney yönünde daha fazla plaj bulunuyor. Bu tesis olmayan ancak, son derece bakir plajlarda güzel zaman geçirebilirsiniz. Sarmiento’da yer alan büyük gölü ziyaret edebilir, ormanda uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Arjantin mutfağının yerel lezzetlerini bulacağınız Patagonda mutfağında, dana ve koyun eti ön plandadır. Süt tatlısı dulce de leche, kahvaltıda yenen tatlı çörekler ve mate çayını mutlaka denemelisiniz. Yazları sıcak, kışları serin geçiren Comodoro Rivadavi’ye seyahat için en uygun dönem, Ocak ve Mart ayları arasındadır.