6. Sayfa Colmar Otelleri Ara

En uygun Colmar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Colmar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Colmar Hakkında

Fransa’nın doğusundaki ‘şarap başkenti’ Alsas Bölgesi’nde yer alan Colmar, 9. yüzyıla rastlayan kuruluş tarihi ile ülkenin en gözde tarih ve turizm merkezleri arasında bulunuyor. Ren Nehri’nin batı yakasındaki kent geçmişte; İsveç, Prusya, Alman ve Nazi imparatorluklarının işgallerine uğradı. Ve 1945 yılında son işgalci güçler Naziler’e karşı gerçekleştirilen Colmar Savaşı sonrasında da Fransa sınırları içinde kaldı.

Tarihindeki savaşlara ve işgallere inat geçmiş mirasını ve eski mimari dokusunu özenle koruyan şehir, aynı zamanda doğal güzellikleriyle de öne çıkıyor. Bu yüzden Colmar, ‘Fransa’nın Gizli Cenneti’ olarak tarif ediliyor. Özellikle kentin Eski Şehir Bölgesi, masalsı manzarasıyla göz kamaştırıyor.

Colmar, Alsas Bölgesi’nin ‘şarap yolu’ güzergahında bulunduğu için şarap bağları ve şarap tadımı için oldukça ilgi gören bir lokasyon. Çeşmeleri ve kanallarıyla ünlü; ve bu özelliği nedeniyle Fransa’nın Küçük Venedik’i olarak adlandırılıyor. Kentteki gondol gezileri oldukça popüler bir turizm aktivitesi. Şehrin mimari dokusu, Alman ve Fransız tarzlarının bir sentezi niteliğinde. Ayrıca Colmar, ABD’deki Özgürlük Heykeli’ni yapan ünlü heykeltraş Frederic Auguste Bartholdi’nin de doğum yeri. Sanatçının, bugün müzeye çevrilen evi, kenti ziyaret eden turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Collegiate Saint Martin Kilisesi, La Petite Venise (Küçük Venedik), Bartholdi Müzesi, Oyuncak Müzesi, Unterlinden Müzesi, Maison des Tetes (Başkanların Evi), Maison Pfister (Pfister Evi) ve Dominic Kilisesi kentin başlıca popüler gezi noktalarını oluşturuyor. Sıcak ve ılıman iklim etkisindeki şehir yaz aylarını genel olarak kurak geçirken, geri kalan mevsimlerde belirgin ölçüde yağış alıyor. Colmar Houssen Havaalanı kent merkezine 1 km. uzaklıkta bulunuyor.