Clonmel Otelleri Ara

En uygun Clonmel otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Clonmel otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Clonmel Hakkında

İrlanda’nın County Tipperary bölgesindeki en büyük yerleşim yeri olan Clonmel kasabası ülkenin en hareketli ve turistik yerlerinden biri. Uluslararası lider şirketlere ev sahipliği yapmasıyla da ön plana çıkan Clonmel’de Abbott Vascular, Boston Scientific, Bulmers, Kentz / SNC-Lavalin, Merck, Sharp & Dohme, Pinewood Healthcare ve Sepam gibi organizasyonların şirketleri yer alıyor. İrlanda’nın iş ve ticaret merkezi unvanlı Clonmel kasabası 650 binden fazla nüfusa sahip. Cork, Kilkenny, Limerick ve Waterford şehirlerine yaklaşık 1 saat sürüş mesafesinde yer alan Clonmel, Suir Vadisi’nin eteklerinde mükemmel bir konuma sahip. Comeragh Dağları ve Slievenamon tarafından çevrelenmiş olan Clonmel’in bugün bile dimdik ayakta duran surlarının tarihi ise Orta Çağ’a kadar uzanıyor. Mary Street'teki eski Aziz Mary Kilisesi'ni de mutlaka görmenizi öneriyoruz. İrlanda mutfağına özgü lezzetler tatmak için Clonmel’in en ünlü yeme içme mekanlarından olan Befanis, Catalpa, Hote Minella, Lemongrass, Niamh’s, Planet Spice, Parkers Clonmel, Raheen House ve Chez Hanz’a gidebilirsiniz.

18. yüzyılda bir ticaret kasabası olarak öne çıkan Clonmel şimdilerde turizmdeki popülaritesi ile de adını duyurmayı başarıyor. 1650 yılında Oliver Cromwell tarafından yapılan kuşatmaya büyük bir direniş gösterdiği için İrlanda tarihine adını altın harflerle yazdıran Clonmel’e gidecek olursanız eğer ilk ziyaret edeceğiniz yer Main Guard (Ana Muhafız) binası olmalı. The Apple Farm ve Bulmers’in de en çok ziyaret edilen yerler listesinde olduğunu söylemek mümkün. Yıl boyunca her yaş için ödüllü eğitim programları sunan County Müzesi’nin geçici ve kalıcı galerilerini gezebilir, South Tipperary'nin tarihi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Girişin ücretsiz olduğu Tipperary County Müzesi 1940’lı yıllardan beri ziyaretçilerini ağırlıyor. Suir'in bir kolu olan Glenary Nehri'ne yakın bir yerde bulunan ormanlık alanda Gotik pencereler, Kelt yuvarlak kulesi, Norman Keep ve Romanesk ve Gotik kemerleri ile hayranlık uyandıran Carey’s Castle’a denk geleceksiniz.

Clonmel’in tam merkezindeki 17. yüzyıldan kalma; Osmanlı tarafından bir adliye binası olarak inşa edilen The Main Guard’ın zemin katında 1810 yılında açılan dükkanları halen daha görmek mümkün. Clonmel’in en dikkat çeken yerlerinden bir diğeri olan St. Patrick’s Well, kasabanın birkaç kilometre dışında; Marlfield Köyü’ne yakın bir mesafede bulunuyor. Kapılarını 1996 yılında Clonmel, Co Tipperary, İrlanda'da açan South Tipperary Sanat Merkezi, yerel, ulusal ve uluslararası görsel sanatlar, sahne sanatları, müzik ve edebiyat dahil olmak üzere sanat ve kültür etkinliklerinin gerçekleştiği önemli bir yer olarak dikkat çekiyor. Clonmel'in güneybatısında; Marlfield Köyü’nün hemen kuzeyinde bulunan ve kuş gözlemciliği aktivitelerinin gerçekleştiği Marlfield Gölü, 6 hektar büyüklüğünde bir alana yayılan  yapay bir göl. Kuğu, yeşilbaş ördek, sutavukları ve balıkçıllar dahil olmak üzere büyük bir su kuşları popülasyonunun olduğu gölde yabani kuşlara da denk gelmeniz olası. Yaklaşık 14 özel bahçeden oluşan Clonmel Gardens’ta her sene gerçekleşen Gardens Festivali’ne katılmayı düşünebilirsiniz.